Piedāvājam noskatīties žurnāla "Medības" YouTube kanālā publicētos videosižetus – pieredze, pārdomas, padomi. Kas zin – varbūt kāds vērtīgs padoms noder arī tev!

Medījuma gaļu sarežģīti pagatavot? Brieža fileja pitas maizītē

No dabas līdz galdam #3

Viesojamies pie Wild’n’free un kopā ar saimnieku Justu Dzedonu gatavojam brieža filejas gabalu uz grila. Pavisam ērti, vienkārši un ļoti garšīgi. Vienlaikus runājam par medībām, medījumu, meža gaļu. Ko darīt, kā to pagatavot? Daudz padomu, atziņu un atklāsmju.

Vai Dortmundes izstāde atguvusies pēc pandēmijas? Pētām piedāvājumu un jaunumus

Kā jau ierasts, janvāra beigās un februāra sākumā Vācijas pilsētā Dortmundē notiek lielākā medībām veltītā izstādē Jagd und Hund – Medības un suns. Norisinājās dažādi pasākumi, un izstādē piedalījās 700 dalībnieku. Pagājušajā gadā to apmeklēja vairāk nekā 70 000 interesentu. Tā nu uz izstādi devās arī žurnāla Medības komanda.

Šķīvīšu šaušana naktī! Ne tikai sportistiem, bet arī medniekiem

Make a break ir savdabīga un interesanta šaušanas disciplīna, kas notiek tieši naktī – tumsā. Pasākumu rīkoja Medībuapģērbi.lv sadarbībā ar Pard. Cīņa bija sīva un saspringta. Šis šajā sezonā bija ceturtais, noslēdzošais posms! Dalībniekiem pārsteiguma balvas, kopumā lielisks balvu fondu. Pasākums notika Rīgas Šaušanas centrā.

Lai garnadzis nenozog meža kameru. Padomi uzstādīšanai un lietošanai

Videobloga #74 epizode

GPSPRO pārstāvis Jānis Lākuts stāsta, ka veikalā laiku pa laikam ienāk mednieki, kas vēlas iegādāties jaunu meža kameru, jo iepriekšējā vienkārši ir nozagta. Uzklausot bēdu stāstu, parasti arī atklājas iemesls – kamera bijusi uzstādīta nedroši. Kādas ir biežākās kļūdas, ko mednieki pieļauj? Apskatot, kā Jānis pats ir uzstādījis meža kameras, pie viena aplūkojam arī dzīvnieku pievilināšanas vietas, tostarp arī plēsējiem paredzēto.

Desmit minūtēs divas lapsas. Medības ar piesaukšanu un pakaļdzīšanos

Kad teorija apgūta, nolēmām ar Induli Burku janvārī uzreiz pēc lielo salu beigšanās doties lapsu medībās. Tas ir labs laiks, jo lielā aukstumā lapsas diez vai daudz staigās, bet, kad kļūst siltāks un arī tuvojas riesta laiks, var mēģināt medīt arī ar piesaukšanu. Vieta ir jāizvēlas, ņemot vērā vairākas lietas – pārredzamība, vēja virziens konkrētajā dienā, iespējas nomaskēties un, protams, vai šī ir vieta, kur lapsas uzturas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.