Teju ikviens no mums ir saskāries ar sajūtu, ka telpā ir vēl kāds, lai gan atrodamies tur pavisam vieni. Trešdienu vakaros pulksten 21.45 kanālā TV3 būs skatāms jauns raidījumu cikls "Tumsas detektīvi", kurā Latvijas profesionālākie paranormālo aktivitāšu izmeklētāji dosies aizraujošās ekspedīcijās, lai fiksētu iespējamu paranormālo parādību klātbūtni gan vēsturiskos objektos, gan citās, tajā skaitā plašākai sabiedrībai nezināmās vietās, kurās novērotas aizdomīgas un racionāli neizskaidrojamas norises.

"Tumsas detektīvi" – Dagnis, Dans un Pēteris – ir Latvijas vienīgā profesionālā paranormālo parādību izmeklētāju apvienība, kas pazīstama kā ECHOHAUNTED jeb ECHO. Ar rēgu pasaules pētniecību viņi nodarbojas jau piecus gadus, viņu atklājumiem "YouTube" kanālā, kā arī sociālajos tīklos ar aizrautību seko līdzi tūkstošiem fanu. Par saskar­smi ar citu realitāti puišiem ir atšķirīgi viedokļi un pieredze, kas viņu sadarbību izmeklējumos padarīs īpaši interesantu.

Raidījuma vadītāja lomu pieņēmis skatītāju iemīļotais aktieris un režisors Mārtiņš Vilsons.

Mārtiņa Vilsona vadībā apmeklēsim Latvijas spokainākās vietas. Kā atzīst Mārtiņš, garu pasaules tēma viņam ir tuva: "Mums visiem ir jāsaprot – ir lietas, kas ir aptveramas, un ir lietas, kuras izprast un aptvert nav vienkārši. Bet tas nenozīmē, ka tās nepastāv. Ja cilvēkam ir slikta redze un viņš kaut ko nevar saskatīt, tas nenozīmē, ka objekts, kuru šis cilvēks neredz, neeksistē. Tāpēc – ja kāds saskata spokus vai rēgus, un es tos neredzu, tad tas nenozīmē, ka spoku nav. Normālas parādības, sauksim tās šādā vārdā, ir tādas, kuras ir aptaustāmas un saprotamas visiem, bet paranormālās patiesībā ir tik pat "normālas", tām vienkārši ir cita struktūra. Mums ir jārunā par lietām, par nezināmo un neizskaidrojamo un jāļauj tam mūs urdīt, uzdot mums jautājumus."

Savos izmeklējumos detektīvi izmanto profesionālu, starptautiski atzītu un nozarē plaši izmantotu aparatūra. Piemēram, "Spiritbox" ir ierīce, kas, skenējot radiofrekvences, ļauj sadzirdēt frāzes un vārdus, kas tiek uzskatīti par garu audiokomunikāciju. Ar elektromagnētiskā lauka mērītāja palīdzību iespējams pārbaudīt, vai rēgu klātbūtne spēj izraisīt vidē enerģētiskas svārstības. Izmeklējumi notiek vēlu naktī un aklā tumsā, tāpēc filmēšana tiek veikta ar nakts redzamības kamerām.

Šis ir pirmais šāda veida izzinoši pētnieciskais televīzijas šovs Latvijā. "Tumsas detektīvi" dosies gan uz populārām vēsturiskām lokācijām, piemēram, Cesvaines pili, Brasas cietumu, Stirnu muižu, Īles partizānu bunkuru un citām vietām, kuru bagātīgā vēsture liecina par mistiskiem un traģiskiem notikumiem, kas risinājušies šo ēku sienās un to apkārtnē. Tāpat katrā epizodē tiks izmeklēta kāda no skatītāju ieteiktajām vietām, kurās aculiecinieki novērojuši, viņuprāt, paranormālas parādības.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.