Pavasarī ūdensputnu migrācija rit pilnā sparā. Miljoniem zosu un pīļu lido no ASV dienvidiem un Centrālamerikas uz Kanādu, kur tās pavada siltos mēnešus.

Pētnieki ar GPS palīdzību sekojuši līdzi kādas mežapīles ceļam no Koenas savvaļas dzīvnieku pētniecības laboratorijas. Nudien pārsteidzoši, ka kaut kur starp Minesotas štata dienvidiem un Kanādas robežu putns pa vējam lidojis ar maksimālo ātrumu 160 kilometri stundā. Salīdzinājumam – tas ir pat ātrāk, nekā spēj skriet pasaules ātrākais zīdītājs gepards. Izpētot kopējo lidojuma shēmu, pīle spējusi saglabāt vidējo ātrumu 120 kilometri stundā. Laboratorija publicēja arī tās lidojuma maršrutu savos sociālo mediju kontos, un atbildi parādā nepalika arī asprātīgākie mednieki: “Šī noteikti ir tā zaļgalve, kurai sezonas beigās aizšāvu garām! Lidoja vienkārši mežonīgā ātrumā!”

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.