“Aizliegums medīt (izņemot īpašos gadījumus ar medību koordinācijas komisijas atļauju) pilsētu teritorijās no Medību likuma ir izņemts. Tagad ir atruna: “Ja medījamie dzīvnieki apdraud sabiedrisko kārtību un drošību vai rada postījumus, medīt pilsētu teritorijā atļauts saskaņā ar pašvaldības noteikto kārtību.”

Pašvaldībā, kurā dzīvoju, attiecīgus noteikumus neatrodu. Vai nelimitēto medījamo dzīvnieku medīšana ar lamatām vai šaujamieroci (ar mednieka apliecību, savā īpašumā vai ar īpašnieka atļauju) ir likumpārkāpums vai nav? Ir taču gadījumi, kad pilsētā caunas uzbrūk kaķiem un, protams, dauzās pa bēniņiem un piegāna tos,” žurnālam Medības vaicā kāds no lasītājiem.

Valsts meža dienesta sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Pavziniuka skaidro: “Lai medītu pilsētas teritorijā, konkrētajai pašvaldībai ir jābūt izstrādātiem un apstiprinātiem saistošiem noteikumiem, kas to atļauj. Ja šādu noteikumu nav, bet meža dzīvnieki traucē iedzīvotājiem, tad ir jāvēršas pašvaldībā, aicinot šādus noteikumus izstrādāt.”

Respektīvi – ja pašvaldība šādus noteikumus, kuros reglamentēta medību kārtība un minēti atļautie medību paņēmieni, vēl nav sagatavojusi, medīt nedrīkst.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.