Māris Auziņš no SIA "Ieroči", būdams arī aktīvs un pieredzējis makšķernieks, dalās dažās noderīgās atziņās. Šogad laiks rudenim ir ļoti netipisks, tādēļ arī rudens cope aizkavējusies, jo zivis vēl oktobra sākumā uzturējās tur, kur parasti ir augustā.

Reklāma

1. padoms

Zivis mēdzot pierast pie konkrētiem mānekļiem, ja nepārtraukti tos mētā vienā ūdenstilpē. Viņš uzskata, ka zivs pierod pie konkrēta mānekļa vibrācijas, tādēļ beigās rezultāti var izpalikt. Tādēļ viņa ieteikums būtu izvēlēties tos mānekļus, ko konkrētā vietā citi nelieto.

2. padoms

Viena no galvenajām veiksmes atslēgām ir tas, kā pats vadi mānekli. Tā ka sanāk, ka viss ir paša rokās.

3. padoms

Vēl oktobra sākumā copes apstākļi ir ļoti netipiski. Zivis vēl uzvedas tā, it kā būtu augusts, lai gan jānorāda, ka tas jau mainās. Zivis vēl rudenī atrodas tur, kur uzturējās vasaras beigās.

4. padoms

Rudenī līdaka ķers žurku, zuti, principā visu to, kas vasarā to nav interesējis. Ziemai tuvojoties, piemēram, žurkas meklē siltākas migas, sāk migrēt un gadās arī līdakai pa ceļam. Var peldēt arī pāri ūdenstilpēm, un līdakai tāda maltīte šķitīs pievilcīga.

Līdaka rudenī ķers arī mānekļus, kas līdzīgi zutim.
Silikona māneklis SAVAGE GEAR LB 3D GOBY SHAD – dažādi izmēri. Detaļas ir neticamas un tik dzīvas, ka plēsīgajām zivīm būs vēl grūtāk pretoties uzbrukumam! Katra mānekļa krāsu dizains ir pārbaudīts un noregulēts līdz pilnībai, un pievienotais DNS smaržas līmenis sniegs jums papildu priekšrocības! Māneklim ir vairākas atjauninātas funkcijas. Florescentas krāsas un detaļas, kas izmantotas, lai uzlabotu redzamību. Aminoskābju, tauku un olbaltumvielu maisījums, kas izraisa barošanos un agresiju. UV spektra krāsas un detaļas tiek izmantotas, lai uzlabotu zivju redzamību.
Rudenī uzrunās līdakas, bet šos var uzskatīt par universāliem mānekļiem. Tādēļ arī tie ir tik populāri. Var izmantot, metot zālēs ar ofseta āķiem, kā arī izmantot ar džiggalvu vai citām sistēmām.
Šī veida mānekļus izmanto ar džiggalvu, kas nodrošina to, ka māneklis ūdenī sāks gāzelēties.
Silikona māneklis STRIKE PRO PIG SHAD JR 20 cm 50 g. Liels un smags māneklis ar vibrējošu asti trofeju līdaku ķeršanai. Māneklis nodrošina pastāvīgu kustību, un tas ir izmantojams tikai ar Stinger sistēmu, kas sastāv no diviem uz pavadas piestiprinātiem āķiem. Jāņem vērā arī tas, ka Pig Shad Jr ir 20 cm smags un tas sver 50 gramus, tādēļ, lai ar to darbotos, ir nepieciešami lieljaudas piederumi. Šāda komplektācija lieliski noderēs arī trofeju līdaku ķeršanai.
  • Lasi žurnālā "Makšķernieka gads 2024":
     
  • Knifi, kā dažādos gadalaikos noķert asari
  • Par drošību uz ūdens un ledus
  • Fakti, kas obligāti jāzina par līdakām
  • Zivīgākās dienas gada griezumā
  • Ekspertu ieteikumi

Abonē žurnālu šeit

"Makšķernieka gads 2024".