1. Piemērota makšķerēšanas vietas izvēle. 2. Pareizi izvēlēta barošanas tehnika. 3. Atbilstošs inventārs. 4. Laikapstākļi.

Reklāma

Lēnām tuvojas rudens, un karpa sāk aktīvāk baroties, lai sagatavotos ziemai. Augusts un septembris ir labs laiks, lai tiktu pie lieliskiem lomiem un, iespējams, personīgajiem rekordiem. Tā kā ūdens vēl nedziest, strādās gan saldie, gan sāļie aromāti un boilas. Lai iemēģinātu roku karpu copē, labāk būtu izvēlēties maksas dīķus, kuros tikt pie karpas būs maķenīt vieglāk nekā savvaļas ūdeņos.

Karpu kāti no parastajiem makšķerkātiem atšķiras ar testiem, cietību un gredzenu lielumiem. Ir barojamie jeb Spod kāti, kuru uzdevums ir iebarošana, un tie būs ar lielāku testu, respektīvi, mārciņas (lbs). Savukārt copes kātam būs mazāks – no 3 līdz 3,5 mārciņām (lbs). Un, protams, spoles, kuras sākas no izmēra 10 000 līdz 14 000. Speciālie karpu kāti ļaus vieglāk savaldīt trofeju un nezaudēt zivis. Metot lielākus smagumus, arī pašam būs vieglāk, neuztraucoties par to, ka kādā brīdī kāts varētu sadalīties reizinātājos.

Barošanai izmanto boilas, peletes, kaņepes, kukurūzu, proti, jebkuru rupjo frakciju, jo karpa ir liela un diezgan ēdelīga zivs, tā ka par pārbarošanu jāuztraucas nebūs. Barības, kas paredzētas karpu ķeršanai, ir ar augstāku olbaltumvielu un aminoskābju sastāvu, bet barot var arī ar parastajām cepumu, biskvīta bāzes barībām. Iestājoties vēsākam laikam un atdziestot ūdenim, karpas uzvedība pamainās un līdz ar to arī tās ēdienkarte. Tas būs brīdis, kad izmantot “gaļīgāku”, zivīgāku un uzturvielām bagātāku barību.

Barošanai izmanto boilas, peletes, kaņepes, kukurūzu, proti, jebkuru rupjo frakciju, jo karpa ir liela un diezgan ēdelīga zivs, tā ka par pārbarošanu jāuztraucas nebūs.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.