Tā dēvētā oficiālā zinātne deklarējusi atziņu, ka cilvēks jau pirms vairākām tūkstošgadēm pārstājis evolucionēt jeb tātad attīstīties un pilnveidoties. Runa nav par tehnisko progresu, bet gan par cilvēka ķermeni. Taču aizvien vairāk pētnieku nāk klajā ar paziņojumu, ka tā nu gluži tomēr neesot, ka pēdējās vismaz piecas vai pat septiņas tūkstošgades cilvēka ķermenis itin nemaz nebūtu mainījies.

Reklāma

Visjaunākie pētījumi liecinot, ka pēdējo 150 gadu laikā vien šis un tas gluži pamanāmi mainījies. Piemēram, būtiski mainījies cilvēka augums. Vēstīts, ka Dienvidkorejā vīrieši kļuvuši vidēji par 16 centimetriem, bet sievietes – pat par 20 centimetriem garākas. Tā dēvētais pārejas vecums mūsdienu bērniem iestājas vismaz divus gadus agrāk nekā priekštečiem vēl tikai 20. gadsimta sākumā. Aizvien vairāk ir tādu cilvēku, kuriem jau kopš dzimšanas nav tā dēvēto gudrības zobu, savukārt vēl pietiekami daudziem izzuduši arī ilkņi, kuru vietā izlien parastie zobi. Pausts, ka šīs izmaiņas saistītas ar ēšanas tradīciju mainīšanos.

Tostarp interesanti piebilst, ka atsevišķi cilvēka orgāni, gluži otrādi, sākuši atgriezties organismā. Tāda ir, piemēram, fabella – mazs kauliņš ceļgalā, kuru vēl tikai pirms 100 gadiem sāka uzskatīt par pilnībā izzūdošu rudimentu. Vēstīts, ka 1918. gadā tikai 11% Zemes iedzīvotāju bija šī fabella, taču mūsdienās tā novērojama jau aptuveni 40%. Tostarp arī zinātnes cilvēku aprindās nav neviena, kurš varētu pateikt, kam šī fabella vispār vajadzīga...

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.