2023. gada augustā zinātniskajā izdevumā "Nature Communications" publicētais pētījums atklāj, ka dažādi sociālpolitiskie un ekoloģiskie faktori apdraud lauvu populācijas Āfrikā.

Tajā Somālijas un Malāvijas lauvu populācijas ir norādītas kā visnestabilākās. Kā galvenā problēmvieta ir norādīta Somālija, tai seko Sudāna. Pētījumā tiek lēsts, ka Starptautiskās dabas aizsardzības savienības (IUCN) sarakstā iekļautās apdraudētās lauvu populācijas svārstās no 20 000 līdz 25 000 ar iespējamu samazināšanos. Pētījuma autori vāca datus par 62 lauvu populācijām un konstatēja nopietnu nepietiekamu īpatņu skaitu salīdzinājumā ar aprēķināto vides ietilpību. Lauvas saskaras ar dažādiem draudiem – malumedniecību, konfliktiem ar cilvēkiem un biotopu izsīkšanu. Pētījumā uzsvērts, cik svarīgi ir ņemt vērā gan ekoloģiskos, gan sociālpolitiskos faktorus efektīvas populācijas apsaimniekošanas stratēģijas izstrādāšanā. Valstīs, kuru iedzīvotāji cieš no nabadzības un politiskās nestabilitātes, tiek atvēlēts mazāk līdzekļu savvaļas sugu apsaimniekošanai. Tas nozīmē, ka ir vērojama cieša korelācija starp ekoloģiski trauslām lauvu populācijām un augsto nabadzības līmeni populācijas areāla valstīs.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.