Šodien Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā tiek svinēta Āfrikas lauvu tēviņa Kali desmitā dzimšanas dienu, informē Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza Mārketinga un komunikācijas nodaļa.

Dāvanā Āfrikas lauvu tēviņš saņēma žirafi, kas pildīta ar dzīvniekam patīkamām smaržām - alpaku vilnas gabaliņiem un zooloģiskā dārza Savannas iemītnieku iesmaržinātā siena.

Kali zooloģiskā dārza apmeklētājus sveicina jau teju septiņus gadus, taču savas jaunības dienas viņš ir pavadījis Bāzeles zoodārzā Šveicē.

Rīgas zoo Āfrikas lauvu tēviņš Kali svin desmito dzimšanas dienu.

2013. gadā divas Āfrikas lauvu mātītes Bāzeles zoodārzā savus mazuļus sagaidīja teju reizē, tādēļ pirmajā dzīves gadā četriem jaunajiem lauvu tēviņiem - Kali, Kweli, Kijana un Kibonge - bija liela kompānija, kurā kopā gan mācīties, gan rotaļāties.

2015. gada janvārī, nu jau pusaudža vecumā, ar izaudzētām krēpēm un teju pieaugušas lauvas izmērā, lauvu tēviņi devās prom no dzimšanas vietas. 

Kā vēstīja Bāzeles zoodārzs, nedēļas pirms jaunuļu aizbraukšanas bija divejādas. Tēvs Mbali ar saviem pēcnācējiem bija draudzīgs un rotaļīgs līdz brīdim, kad pienāca laiks maltītei - tad Mbali zaudēja savu humora izjūtu un jaunuļus dzina prom no ēdiena. 

Dzīvnieku kopēji tēvu un dēlus baroja atsevišķi, taču bija skaidrs, ka lauvēniem pienācis laiks doties gaitās uz citiem zoodārziem, lai dibinātu savas ģimenes.

Kali un divu viņa brāļu nākamais pieturpunkts bija Givskudas Zoodārzs Dānijā, savukārt ceturtais nonāca Zlinas Zoodārzā Čehijā. Divus gadus izbaudījis dāņu sauli, 2017. gada 26. aprīlī Kali ieradās Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā.