Austrāliešu pētnieks Karls Krušeļņickis nācis klajā ar apgalvojumu, ka patiesībā neesot nekāda tā dēvētā Bermudu trijstūra noslēpuma, savukārt visas “neizskaidrojamās” kuģu un lidmašīnu pazušanas šajā reģionā ir tikai visparastākais mīts un nekas vairāk.

Savu viedokli Krušeļņickis pamatojis ar statistikas datiem, kas ņemti no ASV krasta apsardzes un starptautiskā apdrošinātāju uzņēmuma Lloyd’s of London, kas apliecina to, ka patiesībā pazudušo kuģu un lidmašīnu procentuālais daudzums nepārsniedz vispārējos rādītājus jebkurā citā pasaules reģionā. Viņaprāt, tieši ar Bermudu trijstūri saistīto noslēpumainību varot izskaidrot ar okeāna dziļumu šajā vietā – tas sasniedz deviņus kilometrus, un tāpēc tur vienkārši ir vairāk nekā sarežģīti kaut ko izcelt laukā no dibena un pamatīgi izpētīt, tāpēc arī izplatījies viedoklis, ka tur viss it kā pazūd bez pēdām.

Kartē ar sarkanu iezīmēts Bermudu trijstūris.

Tostarp sava versija iespējamajam noslēpuma atminējumam ir arī tīmekļa izdevuma IFLScience veidotājiem. Proti, virkne pētnieku uzskata, ka šajā gadījumā visu nelaimju iemesls esot brūnie ūdensaugi no sargasu dzimtas, kas tad arī devuši nosaukumu šajā pašā Atlantijas daļā esošajai Sargasu jūrai, kas savukārt ir rajons ar ievērojami lielu daudzumu augu valsts pārstāvju. Un tāpat tur atrodas arī spēcīgu anticiklona straumju rajons, kas parasti sagādā apdraudējumu kuģiem. Zināms, ka, piemēram, 1492. gadā Sargasu jūrā uz vairākām dienām iestrēdzis Kristofora Kolumba kuģis “Santa Marija”, lai gan vispār jau viņa apkalpei lielā mērā ļoti paveicās, jo pēc ilgstošās dreifēšanas kuģis brīnumainā kārtā spēja pats atbrīvoties no ūdensaugu gūsta. Bet citiem kuģiem varēja arī nepaveikties, un tas gluži noteikti kļuvis par iemeslu leģendām saistībā ar noslēpumainu pazušanu Bermudu trijstūrī.

Tiesa, avotos uzsvērts, ka šī hipotēze praktiski ne mazākā mērā neizskaidro lidmašīnu pazušanu šajā rajonā. Lai gan, no otras puses, paļaujoties statistikas vēsprātībai, jāatceras, ka gan pazudušo kuģu, gan lidmašīnu daudzums šajā Atlantijas okeāna daļā neesot lielāks par šādiem rādītājiem citās vietās.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.