Lai pastaiga mežā pārtaptu par izzinošu un jaunatklājumiem bagātu piedzīvojumu, AS "Latvijas valsts meži" aicina apmeklēt kādu no saviem atpūtas objektiem.

Atrašanās vieta: Tērvetes sils Tērvetes pagasts Dobeles novads. GPS: 56.487498, 23.373092.

"Latvijas valsts mežu" (LVM) dabas parks Tērvetē ir labākā un draudzīgākā vieta ģimenei ar bērniem un tiem, kuri pasaulē prot lūkoties bērna acīm, priecājoties par dabas un pasakas saspēli. 


Šogad parka apmeklētājus gaida vairāki jaunumi. 

“Pēc vētras citā veidolā atdzims un atkal būs pieejams iecienītais Tērvetes Tarzāna parks. Līdzās Tarzānam bezmaksas zonā rekonstrukciju un paplašināšanos piedzīvos arī Velo trase. 

Blakus velo trasei pilnīgi no jauna taps Olimpiskā taka – pastaigu vieta ar koka konstrukcijām aktīvai atpūtai. 

Pavisam drīz Kurbada zemē ar pilnu jaudu varēs nodoties riteņbraukšanai, lēkāšanai un kāpelēšanai,’’ stāsta dabas parka Informācijas centra vadītāja Lilita Kauste.


Tērvetes dabas parka Kurbada zeme.

Rūķīšu mežā turpināsies jau pērn sāktie taku, namiņu un citu vides objektu izgaismošanas darbi, lai piedāvātu apmeklētājiem pasakainu pastaigu arī gada tumšajos mēnešos.


Parka tematiskās daļas šogad papildinās koktēlnieka Ritvara Kalniņa 
prasmīgi veidotas koka skulptūras: Meža Ķēniņš tiks pie jauniem zirgiem, mazuļi pie koka karuseļiem, Sila raganiņa pie interaktīviem vides objektiem.


Domājot par atpūtu ar pievienoto vērtību, dabas parks jau vairāk nekā 10 gadu aug un veidojas par skolēnu vides izglītības centru, piedāvājot daudzveidīgas izzinošas ekskursijas un nodarbības, radošas darbnīcas LVM vides izglītības programmā Izzini mežu. Tērvetes mežā mājo rakstnieces Annas Brigaderes pasaku lugas varoņi, tāpēc dabas parks kļuvis par skolēnu ekskursiju galamērķi, iesaistoties kultūrizglītības programmā Latvijas skolas soma.

Izgaismotais pasaku bānītis iepriecina mazos apmeklētājus.

Arī šogad neizpaliks vērienīgi, par tradīciju kļuvuši ikgadēji pasākumi: Valpurģu nakts 30. aprīlī un Latvijas Meža dienas 24.–25. maijā. 


Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.