Meklējot jaunus veidus, kā mudināt cilvēkus iesaistīties savvaļas sugu aizsardzībā un atjaunošanā, Dienvidāfrikas Mežsaimniecības, zivsaimniecības un vides departaments sadarbībā ar Ilgtspējīgu finanšu koalīciju nācis klajā ar jaunu nodokļu atvieglojumu.

Tas paredz, ka ikviens valsts nodokļu maksātājs, kam pieder zemes īpašums, uz kura mīt aizsargājamas sugas, no kopējās ienākuma nodokļos maksājamās summas var atrēķināt tos izdevumus, kas radušies, sargājot šīs sugas. Šī iniciatīva radusies tādēļ, ka Dienvidāfrikā vairāk nekā puse aizsargājamo degunradžu mīt platībās, ko apsaimnieko privāti īpašnieki. Katru dienu un visu diennakti sargāt tos no malumedniekiem ir ļoti dārgi un sarežģīti, un idejas autori cer, ka ar šādu finansiālu atbalstu būs iespējams ne vien pateikt paldies, bet arī mudināt šajā procesā iesaistīties vēl citus zemes īpašniekus. Šobrīd vairāki zemes īpašnieki jau ir parakstījuši līgumu, lai izmantotu piedāvāto nodokļu atvieglojumu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.