Par pagājušā gada decembrī Saldus novadā fiksēto staltbriežu medīšanu no braucošas automašīnas Valsts policija (VP) rosinājusi apsūdzēt divas personas - spēkrata vadītāju un šāvēju, kurš sēdēja transportlīdzekļa aizmugurējā sēdeklī.

Reklāma

Kā informēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļā, policija ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par aizliegtu vispārbīstamu līdzekļu, metožu, rīku vai paņēmienu izmantošanu medībās Saldus novada Jaunlutriņu pagastā.

Pagājušā gada decembrī interneta vietnēs parādījās videomateriāls, kurā redzams, ka kāds raida šāvienus meža dzīvnieku virzienā no braucošas automašīnas. VP par notikušo sāka kriminālprocesu un šāvējam piemēroja ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

Izmeklēšanā, kura notika ciešā sadarbībā ar prokuratūru, noskaidrots, ka konkrētajā gadījumā medību kolektīvs medību laikā pārkāpa medību noteikumus. Vīrietis, būdams mednieku kolektīva dzinējs un piedaloties dzinēju medībās, konstatēja, ka no masta izskrēja ne mazāk kā astoņi staltbrieži, kuri virzījās uz autoceļa Ventspils- Kuldīga-Saldus pusi. Meža masīvā vīrietis ar līdzi paņemto, sev piederošo medību bisi iekāpa automašīnā, apsēžoties salonā aiz vadītāja. Pēc vīrieša norādes automašīnas vadītājs ar spēkratu sāka patvaļīgu staltbriežu vajāšanu, kas redzams arī videomateriālā.

Automašīnās aizmugurē sēdošais vīrietis caur atvērtu durvju logu veica ne mazāk kā divus mērķtiecīgus šāvienus staltbriežu virzienā. Pēc šāvienu izdarīšanas staltbrieži mainīja skriešanas virzienu pāri autoceļam. Automašīnas vadītājs savukārt, izmantojot viņa rīcībā esošo transportlīdzekli kā rīku, kuru medībās izmantot ir aizliegts, uz autoceļa izdarīja mērķtiecīgu manevru vairāku staltbriežu virzienā ar mērķi notriekt tos.

Lai gan dzīvnieku līķi netika atrasti, jo gaļa, visticamāk, sadalīta 9. decembra vakarā, tomēr Valsts meža dienests (VMD), izmantojot publiskā telpā esošo videomateriālu un veicot citas nepieciešamās darbības, pierādīja, ka nomedīta staltbrieža govs un staltbrieža teļš. Pēc VMD veiktas pārbaudes un saskaņā ar Medības reglamentējošo normatīvo aktu pārkāpumu radīto zaudējumu un nelikumīgi iegūtās medību produkcijas vērtības atlīdzināšanas noteikumiem aprēķināts, ka dabai nodarītie zaudējumi ir 11 160 eiro.

VP minētās krimināllietas materiālus ir nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai. Abas personas iepriekš nav krimināli sodītas.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par aizliegtu vispārbīstamu līdzekļu, metožu, rīku vai paņēmienu izmantošanu medībās soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.