"Iosso" tīrīšanas līdzekļi Latvijas tirgū nav jaunums. Tos iespējams iegādāties vairākās tirdzniecības vietās. Taču pats šos ASV ražotos līdzekļus izmēģināju pirmo reizi. Jāteic, rezultāts mani patiešām apmierināja.

Iosso tīrīšanas līdzekļu minimums.

Ar ko sāk? Protams, ar abrazīvo Iosso pastu stobra tīrīšanai un pulēšanai. Ražotājs norāda, ka tā ātri noņem vara un svina putekļu atliekas, sadegušo oglekli, molibdēnu, plastmasas atlikumus un pat virspusēju rūsu.

Process ir pavisam vienkāršs – uz stobra tīrīšanai paredzētās neilona birstītes uzklāj nelielu daudzumu pastas un ar to rūpīgi apstrādā stobra iekšpusi. Ražotājs norāda, ka birstīte cauri stobram jāvirza 8–10 reizes. Taču, ja nav slinkums, birstīti var virzīt aptuveni 30 reižu. Tā pasta vairāk iedarbosies un efekts būs labāks. Tad atliek tikai ņemt konkrētā kalibra stobram paredzētās lupatiņas un, nostiprinot tās uz šim mērķim domātā slauķa uzgaļa, virzīt cauri stobram. Katra nākamā lupatiņa būs tīrāka par iepriekšējo. Process jāturpina, līdz lupatiņa no stobra tiek izstumta tīra. Manā gadījumā bija nepieciešamas desmit lupatiņas. Ja stobrs ir ļoti netīrs, to pirms pastas lietošanas var samitrināt ar Iosso ieroču trīskāršās darbības eļļu, kas tiks lietota arī pēc pastas.

Netīrās lupatiņas pēc tīrīšanas ar pastu.

Līdzeklis nav kodīgs, un tam nav arī smakas, tāpēc ar to droši var darboties iekštelpās. Tāpat tas izgatavots no augu ekstraktiem un bioloģiski noārdās. Tāpēc nav jāuztraucas par to, ka papildus tiek radīti bīstami atkritumi. Jāņem gan vērā, ka svina daļiņas, pulvera sadegšanas produkti nav videi draudzīgo materiālu sarakstā…

Lietojam trīskāršās iedarbības eļļu.

Kā nākamo lieto Iosso ieroču trīskāršās darbības eļļu. Tā ieroča stobru attīra, ieeļļo un aizsargā, tāpat spēj metālu atbrīvot no putekļiem, oglekļa daļiņām un plastmasas. Tāpat šī eļļa ir lieliska detaļu smērviela un novērš koroziju.

Lai tīrītu stobru, šķīdums jāuzlej uz stobra tīrīšanai paredzētās lupatiņas un jāapstrādā stobra iekšpuse. Mainot lupatiņas, process jāturpina, līdz no stobra izstumtā lupatiņa ir tīra. Es iztērēju divdesmit lupatiņas. Process uzskatāms par pabeigtu, kad lupatiņa ir ne tikai tīra, bet arī, to stumjot, dzirdama gurkstoša skaņa.

Arī Iosso trīskāršās darbības eļļa bioloģiski noārdās, nesatur naftas destilātus vai amonjaku. To var izmantot arī ekstremāli zemās temperatūrās un nav jābaidās no kustīgo detaļu iesprūšanas. Ražotājs uzsver, ka līdzekļa formula sastāv no augu ekstraktiem.

Tālāka stobra tīrīšana vairs nav nepieciešama. Tomēr, izšaujot lielāku daudzumu patronu, vērts apsvērt arī citu ieroču tīrīšanas līdzekļu lietošanu, veltot šim procesam vairāk laika un uzmanības nekā ikdienā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.