Uzņēmums Ecothea SRL" laiž tirgū jaunu nulles emisiju lauksaimniecības robotu 'Smilla H₂'. "Ecothea SRL" ir 2018. gadā dibināts Itālijas jaunuzņēmums, kas specializējas lauksaimniecības, celtniecības un zootehniskās tehnikas un transportlīdzekļu ražošanā.

Reklāma

Jaunais Smilla H₂ lauka robots ir mūsdienīga autonoma ierīce, ko darbina ūdeņraža degvielas šūnu tehnoloģija. Tehnoloģija tika izstrādāta ciešā sadarbībā ar Turīnas Politehnisko universitāti. Risinājuma dizains ir vērsts uz modularitāti un daudzfunkcionalitāti. 

Saskaņā ar uzņēmuma vadības teikto, 

robots spēj pārvadāt kravas, kas sver līdz 400 kg, un darbināt lauka agregātus, piemēram, smidzinātājus, mēslojuma izkliedētājus un citu lauksaimniecības tehniku. 

Izstrādātāji ir pārliecināti, ka izturīgais dizains un pārdomātā visu riteņu piedziņa ar diferenciāli padara Smilla H₂ gatavu vissmagākajiem ekspluatācijas apstākļiem agroindustriālajā kompleksā un ārpus tā.

Robots ir aprīkots arī ar elektriskās piedziņas sistēmu, ko atbalsta Range Extender iekārta ar ūdeņraža degvielas elementu. Šis risinājums ievērojami palielina tā efektivitāti un autonomiju, nodrošinot ilgstošu darbību bez nepieciešamības uzkrāt lielus enerģijas daudzumus. Pats ūdeņradis tiek uzglabāts metāla hidrīda tvertnē, kas nodrošina visaugstāko drošības līmeni. 

Autonomā vadība un navigācija tiek realizēta, izmantojot LiDAR sistēmu, vadības algoritmus un ceļa izsekošanu, kas ļauj veikt precīzu darbu, piemēram, augļu dārzos un vīna dārzos. Automašīna ir aprīkota ar 48 V litija jonu akumulatoru ar jaudu 2 kWh, kā arī diapazona paplašinātāju (saražo 1,5 kWh enerģijas, palielinot autonomo darbību par 80%) un PEMFC degvielas šūnu (darbojas ar ūdeņradi un skābekli no gaisa, kā blakusproduktu veidojot tikai ūdeni).

Smilla H₂ robotam ir četri neatkarīgi elektromotora bloki, kas darbina katru riteni, ko kontrolē uzlabota loģiskā sistēma. Visi dati tiek pārsūtīti CANbus tīklā, un integrētā Industry 4.0 sistēma ļauj attālināti uzraudzīt, pārraidīt un uzglabāt informāciju mākonī vai speciālā serverī. 

Ideja ir izveidot sistēmu ar ļoti vienkāršu cilvēka un mašīnas saskarni. Ierīce ir aprīkota ar skārienekrānu un tālvadības pulti, kas nodrošina precīzu darbību vadību. Lauksaimniecības visurgājējs ir veidots kā modulāra platforma, kas ļauj vienam produktam veikt dažādas darbības, sākot no augu veselības un kvalitātes uzraudzības līdz kravas pārvadāšanai.

Ierīce pirmoreiz tika novērtēta izstādē EIMA 2024. Tagad tā ir gatava ienākšanai tirgū. Šādu robotu ieviešana radikāli maina lauksaimniecību, piedāvājot ilgtspējīgus, efektīvus un rentablus risinājumus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, X, Bluesky, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu. 

Pieraksties LASI.LV redaktora vēstkopai šeit.

Pieraksties un reizi nedēļā saņem padziļinātu LASI.LV galvenā redaktora aktuālo ziņu, kompetentu viedokļu un interesantāko interviju apkopojumu.