Sākusies jaunā medību sezona, līdz ar to arī dažādi būtiski jaunumi. Grozījumi Medību noteikumos nes jaunas medību sezonas dažādiem medījamiem dzīvniekiem. Tāpat arī gandrīz vai pilnā apjomā tiek palaista lietotne "Mednis".

Tas viss medniekus biedē, nes daudz jautājumu un nezināmā. Ir tāpat daudz mītu un pieņēmumu. Galvenais šīs lietotnes uzdevums ir atvieglot mednieku ikdienas medību gaitas, lai gan sākotnēji daudziem tā nešķiet, jo ir jāapgūst kaut kas jauns. Tomēr ir vairākas būtiskas lietas, kas jāpiemin.

Joprojām uzskatām, ka lietotne Mednis ir domāta medniekiem, nevis tam, lai atvieglotu Valsts meža dienesta inspektoriem darbu, medniekus kontrolējot. Tādēļ arī jānorāda, ka 

nepamatots ir mednieku vidē esošais mīts par to, ka Mednis izseko medniekus. 

Mednim nav nekādas izsekošanas funkcionalitātes. Kamēr pats mednieks nenosūta no Medņa uz VMD kādu vienumu – novērojumu, postījumu vai medījuma informāciju, kā iesniegšanai ir nepieciešama koordinātu noteikšana, neviens nekur neredz mednieka atrašanās vietu. Mednim nav un arī netiek plānota šāda funkcija. Tomēr, no otras puses, VMD nevajadzētu izmantot šīs koordinātas, lai kontrolētu medniekus, citādi rodas vēlme šmaukties un radīt citas nevajadzīgas problēmas.

Tas, ka daudzviet medību platībās nav zonas, nenozīmē, ka lietotni nevar izmantot. Tā ir tieši radīta, lai strādātu arī bezsaistē! Jā, jā! Interneta nav, bet lietotni var izmantot, tikai pirms tam ir jāpieslēdzas lietotnei un jāielādē karte. Bezzonā nobildē medījumu un ziņo par nomedīšanas faktu, kad iebrauksi zonā, Mednis pats visu aizsūtīs tālāk.

Nākotnē ir paredzēts ieviest, ka arī visi pārskati būs jāpilda ar lietotnes palīdzību. Jāsaprot, ka šobrīd ir tāds neveikls pārejas posms – ir daudz jaunā, bet vēl spēkā šis tas vecais. Un jau tagad mēs redzam, ka daudzi ar lietotni iegūtie dati, piemēram, apgāž lauksaimnieku vidū valdošos mītus. Piemēram, pagājušais gads skaidri parādīja, ka mednieki mežacūku postījumu vietās medī un arī nomedī divas reizes vairāk nekā citkārt.

Apsveicu ar jaunās medību sezonas iestāšanos!

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.