Medniekiem no šā gada 1. aprīļa visus nomedītos dzīvniekus būs jāreģistrē lietotnē "Mednis", liecina Valsts meža dienesta (VMD) tīmekļvietnē publicētā informācija.

VMD pārstāvji norāda, ka 1. aprīlī sāksies jaunā 2024.–2025. gada medību sezona, kas medību saimniecībā ienesīs būtiskas pārmaiņas kārtībā, kādā notiks informācijas aprite par nomedītajiem medījamo sugu dzīvniekiem. Atbilstoši izmaiņām Medību noteikumos mobilā lietotne "Mednis" kļūs par rīku, kas praktiski aizstās gan fiziskos savilcējus, gan pienākumu medniekiem sagatavot un nosūtīt VMD atskaites par savilcēju izmantošanu un nomedītajiem dzīvniekiem. No 1. aprīļa lietotnē "Mednis" būs jāreģistrē visi nomedītie dzīvnieki.

Tāpēc 

27. martā medību kolektīvu pārstāvjiem tiks organizēts informatīvs tiešsaistes seminārs, 

kura laikā VMD un lietotnes "Mednis" izstrādātāja AS "Latvijas valsts meži" pārstāvji informēs par lietotnes jaunākajām izstrādēm, ikdienas lietošanas padomiem un grozījumiem Medību noteikumos, kā arī atbildēs uz mednieku jautājumiem.

Informatīvais seminārs medniekiem par lietotni "Mednis" notiks tiešsaistē plkst. 13. Vēlāk būs pieejams arī semināra ieraksts.

VMD ir valsts pārvaldes iestāde, kas atrodas zemkopības ministra padotībā. Dienests uzrauga meža apsaimniekošanu un izmantošanu, medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību un uzkrāj informāciju par mežu un tajā notikušo mežsaimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.