Bauska ir viena no Latvijas vimbu makšķerēšanas galvaspilsētām, tāpēc 20. aprīlī ar dzīvo mūziku, kūpinātu vimbu smaržu, Labas gribas makšķerēšanas sacensībām un citām nodarbēm Mūsas upes labajā krastā (Krasta iela pie Bauskas stadiona) notiks jau sestie “Vimbu svētki”. Svētku svinētāji upes malā gaidīti no plkst. 11:00.

Reklāma

Šogad ar izglītojošām aktivitātēm apmeklētāji tiks aicināti pievērsties ūdens piesārņojuma un tā samazināšanas tēmai, bet uz svētku skatuves kāps mūziķis Arturs Gruzdiņš ar koncertprogrammu “Drošības festivāls”, muzikālā apvienība “Gapoljeri”, grupa “Kautkaili” un DJ Uldis Rudaks.

"Vimbu svētki" 2024.

Lai pievilinātu brangāko lomu, arī šogad visagrāk, no plkst. 7:30 svētku dienu uzsāks Labas gribas makšķerēšanas sacensību dalībnieki, kuru skaits Mūsas upes krastos pērn sasniedza 95 copmaņus. Aicinām ņemt vērā, ka reģistrācija sacensībām notiks svētku dienā pirms starta. Lai reģistrētos, dalībniekiem līdzi jāņem derīga makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karte, kā arī personas apliecinošs dokuments (ID karte vai pase). Sadarbībā ar Bauskas Mednieku un makšķernieku biedrību, Labas gribas makšķerēšanas sacensību dalībnieki uz vietas varēs saņemt vienas dienas bezmaksas licenci vimbu copei, lai katram no upes būtu iespēja izvilināt astoņas vimbas. Ar Labas gribas makšķerēšanas sacensību nolikumu dalībnieki aicināti iepazīties šeit

Sacensības jau no svētku pirmsākumiem tiek organizētas ar mērķi aicināt apmeklētājus piedalīties kopīgā svētku radīšanā un veicināt labas gribas nodomus, jo iegūtais loms turpat uz vietas tiek sagatavots, kūpināts un pret ziedojumu nodots apmeklētājiem baudīšanai. Arī šogad smeķīgākās vimbas pēc speciāli Bauskai izstrādātas receptūras kopā ar palīgiem no Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības gatavos pavārs Atis Zgirskis, bet līdz ar saullēktu mobilās kūpinātavas darbinās kūpinātava “Abas”. 20. aprīlī turpināsim uzsākto sadarbību ar biedrību “Laiks Jauniešiem”, svētku apmeklētājiem vimbas talonu aicinot iemainīt pret ziedojumu, taču saņemto talonu pēc tam būs iespējams apmainīt pret svaigi kūpinātu vimbu. Visi iegūtie līdzekļi tiks izmantoti Ukrainas kara cietušo atbalstam.

Kamēr copes entuziasti ļausies makšķerēšanas priekam, citi svētku svinētāji Mūsas upes krastā tiks gaidīti no plkst. 11:00, lai baudītu plašo svētku programmu – Latvijā pazīstamu mūziķu uzstāšanos, izzinošas aktivitātes par ūdeņiem, radošas nodarbes, tirdziņā iegādātos mājražotāju un amatnieku sarūpētas veltes un vēl. Plkst. 11:30 jaunākos apmeklētājus ar koncertprogrammu “Drošības festivāls” iedrošinās mūziķis Arturs Gruzdiņš un vokālā studija “Knīpas un Knauķi”, atgādinot bērniem un vecākiem par uzmanību dažādās dzīves situācijās. Plkst. 13:30 uz svētku skatuves kāps asprātīgā muzikālā apvienība “Gapoljeri”, bet plkst. 15:20 svētku dienu noslēgs nostalģiskā popa grupa “Kautkaili”. Visas dienas garumā īpašu mūzikas izlasi uz vinila platēm atskaņos DJ Uldis Rudaks, bet pasākuma runas vīra stafeti šogad pārņems raidījumu “Literatūre” un “Kultūras rondo” vadītājs un dabas draugs Gustavs Terzens.

Šogad “Vimbu svētku” dabas aizsardzības programma pievērsīsies ūdens piesārņojuma tēmai. Valsts zinātniskā institūta “BIOR” pētnieki apmeklētājiem pastāstīs, kāpēc ir nepieciešama zivju resursu pētniecība, aizsardzība un papildināšana upēs un ezeros, un aprunāsies par citām saistošām tēmām. Kopā ar Pasaules Dabas Fondu interesenti varēs zīmēt brīvi plūstošas upes, pārbaudīt savas zināšanas ūdeņu viktorīnā un spēles formātā kļūt par upju atbrīvotājiem. Projekts “LIFE GoodWater IP” ar dažādām spēlēm iepazīstinās ar Latvijas ūdeņu kvalitāti un sniegs informāciju par ūdens kvalitātes uzlabošanu, kā arī pastāstīs par dabas vērtībām un procesiem gan ūdens tuvumā, gan mežā. “Makšķerēšanas kartes” un “Mana Cope” radošā komanda ar izglītojoši izklaidējošām aktivitātēm stāstīs un rādīs par likumiem un tikumiem, kas jāievēro ikvienam, dodoties pie ūdeņiem ar makšķeri rokās. Taču dabas un ilggadējais “Vimbu svētku” draugs Kārlis Goldmanis arī šoreiz bērnus un jauniešus vedīs izzinošā ekspedīcijā, ļaujot ielūkoties Mūsas upes zemūdens bagātībās.

Vēl nedaudz un visā Latvijā tiks atklāta peldsezona, tāpēc pasākumā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Bauskas daļa atgādinās par drošu atpūtu pie un uz ūdens, kā arī parādīs, ar kādu aprīkojumu glābēji steidzas palīgā nelaimē nokļuvušajiem. Savukārt Zemessardzes 53. kājnieku bataljons gan piedāvās apskatīt savu tehniku, gan arī aicinās pārbaudīt savus spēkus dažādās aktivitātēs.

Svētku mākslas telpā apmeklētājus gaidīs mākslinieces Maija Lauriņa – Rimicāne un Laura Matilde Ikerte, kuras apmeklētājiem piedāvās apgūt marmorēšanas tehniku, noķerot un iemūžinot ūdens viļņošanās sajūtu. Darbnīcas dalībniekiem būs iespēja izgatavot atslēgu piekariņus un apsveikumu kartītes.

Jaunākos pavasara svinētājus uz pasaku lasījumiem par delfīnu Delfu un skudriņu Kāpēcīti ciemos aicinās pasaku studija “Gardegunis”, bet pasākuma aģentūra “Smaidu darbnīca” ikvienam iemācīs, kā prieku pārvērst lielos ziepju burbuļos. Savukārt biedrība “Laiks Jauniešiem” svētku programmu papildinās ar Jauniešu iespēju telti, kurā būs iespēja uzzināt par projektiem, pasākumiem un citām līdzdalības iespējām Latvijā un Eiropā. Tāpat kopā ar atsaucīgajiem jauniešiem interesenti varēs piedalīties nozīmīšu darbnīcā, izveidojot nozīmīti ar paša zīmētu dizainu.

Plkst. 15:00 ar vērtīgām balvām no svētku atbalstītāja T/C “Līga” tiks apbalvoti veiksmīgākie vimbu pievilinātāji. Katrs no laureātiem saņems arī īpašo “Vimbu svētku” statueti. Balvas jau visai tradicionāli tiks pasniegtas sešās kategorijās: I brangākā vimba, II brangākā vimba, III brangākā vimba, jaunākais dalībnieks, vecākais dalībnieks un copes pavēlniece.

Vēršam uzmanību, ka svētku uzbūves dienā un “Vimbu svētku” laikā tiks noteikti satiksmes ierobežojumi. No 19. aprīļa plkst. 9:00 līdz 20. aprīļa plkst. 19:30 transporta līdzekļu kustība nebūs iespējama Krasta ielas posmā gar Bauskas pilsētas stadionu. 20. aprīlī no plkst. 5:30 līdz plkst. 19:30 Krasta iela tiks slēgta posmā no Sporta līdz Skolas ielai.

Pilsētas viesiem auto iespējams atstāt stāvlaukumā pretī Bauskas pilsētas stadionam (Pilskalna iela 26) vai kādā citā bezmaksas stāvlaukumā pilsētā. Vietējos iedzīvotājus aicinām būt dabai draudzīgiem un uz svētku norises vietu doties ar kājām.

Aktualitātēm un jaunumiem aicinām sekot līdzi “Vimbu svētku” sociālo tīklu profilos. 

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.