Viens otrs mans laikabiedrs ir uzdevis apmēram šādu jautājumu – sak’, Otomār, tu raksti par visādiem copes pekstiņiem, bet kā var būt, ka tavos garadarbos nekur neparādās mūsdienu modernā slimība?? Nevar taču būt, ka tu ar saviem nu jau slavenajiem čomiem neesi copē ar to vismaz kaut kādā veidā saskāries!
Šādās reizēs atbildu, ka tā modernā slimība visiem ir jau tiktāl piegriezusies, ka ies nu vēl to pieminēt copes sakarā!
Bet pigorīgā gaisotnē taču var – tā man atbild. Jo oriģinālliteratūrā esot jābūt laikmeta liecībām, un nebūšot pareizi, ka cilvēki pēc piecsimt gadiem lasīšot Lielā Loma šī brīža numurus, bet tur nebūšot ne vēsts no trakās slimības!
Nu – kad jau, tad jau!
Igoročiks kovidu noķēra pagājušā gada maijā, kad tās ģikts izplatība, ziemai beidzoties, strauji gāja mazumā. Savu plusa zīmi viņš uzzināja, dažas dienas pirms bijām sadomājuši braukt uz vienu Kurzemes ezeru pamēģināt, vai tur nav modušies līņi.
“Es nekur netieku, man kovidla!” – mēs ar nāburgu Kažiņu saņēmām no Igoročika katrs identisku sms.
Tūdaļ pat mēs uzorganizējām kopēju randiņu zūmā.
“Veči, nezinu, kur norāvu to zarazu, jei bogu, nezinu! Pats jūtos gana prīmā, bišķi nespēks, vienīgi smaržu un garšu ne vella nejūtu!”
“No saimniecības viedokļa tas nav slikti!” es ieminējos. “Tev var no ledusskapja izbarot visus vecos produktus!”
“O! Un zini, kā bija Napoleonam?” nāburgu Kažiņš man piebalsoja, “kad viņš pārradās no karagājieniem, tad esot sūtījis savai Žozefīnei ziņu, lai viņa nemazgājas. Nu, tu tagad vari ar savu sievu kā Napoleons!”
“Veči, nu ka beidzat ņirgt!” Igoročikam mūsu asprātības galīgi negāja pie sirds. “Paši redzat, cope iet garām!”
“Pag, varbūt, ka neiet garām!” es skaļi prātoju. “Tu taču ārā iet vienītī drīksti, turklāt tev tieši pat vajag būt svaigā gaisā. Ja mēs braucam ar atsevišķām mašīnām un pie ezera sēžam nedaudz nostāk no tevis, tad taču nav problēma!”
“Kā tad!” Kažiņš piekrita. “Ēsmu mēs tev sagādāsim un pa gabalu pie ezera nodosim. Šī štrunta dēļ nudien nav vērts atcelt copi!”
“Paldies, veči!” Igoročiks kļuva itin možs. “Es jau domāju, ka man dzīve uz laiku apstājusies un esmu uz kādu periodu pilnīgi un galīgi norakstīts. Jūsu vārdi nudien ir kā glābējzvans!”