Latviešu duets - Jānis Briedis un Gatis Mālmeistars - izcīnījis uzvaru pāru vērtējumā Pasaules čempionātā spiningošanā no krasta pilsētvidē, informē Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas prezidents Māris Bremze.

No 8. līdz 12. novembrim Itālijas pilsētā Mantujā norisinājās 2. Pasaules čempionāts spiningošanā no krasta pilsētvidē. Latvijas izlase 11 valstu konkurencē izcīnīja 4.vietu.

Pasaules čempionvienības titulu izcīnīja Rumānijas izlase, otrajā vietā ierindojās Holande, un trešajā - Moldāvija, savukārt Latvijas izlasi no medaļām šķīra tikai viens asaris B sektorā.

Bremze lepojas, ka Latvijas izlases vīri cīnījās godam, to pierāda pāru vērtējuma rezultāti, kur latvieši, uzlabojot pērnā gada sniegumu, kāpa uz augstākā pjedestālā. Viņi sevi jau pagājušajā gadā parādīja kā konkurētspējīgu duetu, izcīnot sudrabu.

Lai gan Itālijas ezeros mīt daudz zivju, tostarp tādas, kuras latvieši redzējuši tikai internetā, gaisa temperatūras krišanās pirms sacensībām tām bija aizvērusi mutes un ieviesusi korekcijas uzvedībā, skaidro Makšķerēšanas sporta federācijas prezidents.

Pirmās sacensību dienas bija sarežģītas un smagas, un katra noķertā zivs bija ļoti vērtīga. Ļoti daudz duetu gan tā arī palika bešā, pastāstīja Bremze.

Noslēdzošajā sacensību dienā Briedis un Mālmeistars startēja sarežģītajā A sektorā, kur veicās nedaudz labāk nekā iepriekš un izdevās noķert divas zivis - 77 centimetrus (cm) garu līdaku un 65 cm garu meža vimbu -, kas palīdzēja izcīnīt uzvaru sektorā.

Pasaules čempionātā spiningošanā no krasta pilsētvidē Latviju pārstāvēja Roberts Valters, komandas treneris, sportisti - Mārtiņš Kampāns, Dmitrijs Kručinskis, Briedis, Mālmeistars, Aigars Zumbergs, Krišs Borītis - un delegācijas vadītājs, komandas kapteinis Gatis Kokorevičs.

Bremze lepojas, ka Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijai šis gads bijis patiesi ražīgs - izcīnītas sešas Pasaules čempionātu medaļas: viena zelta, divas sudraba un trīs bronzas, un ir laiks gatavoties jau nākamajam Pasaules čempionātam spiningošanā pilsētvidē, kas notiks jau pēc gada Parīzē, Sēnas ūdeņos.

Spiningošana no krasta pilsētvidē ir samērā jauns makšķerēšanas sporta veids, taču tas jau ir iekarojis ļoti lielu popularitāti Eiropā, un komercturnīri var pulcēt pat vairākus simtus dalībnieku. Arī Latvijā šis demokrātiskais sporta veids ir samērā populārs - nav vajadzīgi lieli ieguldījumi, nepieciešami tikai ūdeņi dzimtajā pilsētā un spinings.

Par biedrību

Biedrība "Latvijas Makšķerēšanas sporta federācija" ir vadošā organizācija makšķerēšanas sportā Latvijā, kas aktīvi darbojas kopš 1964. gada. Federāciju veido 34 biedri un sacensībās ik gadu piedalās vairāk nekā 1000 sportistu desmit dažādās disciplīnās.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.