Tagad, kad sporta munīcija ir kļuvusi dārga, šaušanas treniņiem uz skrejošu vai stāvošu mērķi var izmantot arī pneimatisko ieroci. Aprīkojot to ar optisko tēmēkli, tas rokās fiziski atgādina medību karabīni, savukārt šāviena brīdī neesošais atsitiens ļauj konstatēt kļūdas, kas rodas no nepareiza sprūda nospiediena. Turklāt nav pat obligāti jādodas uz šautuvi – ierīkojot drošu vietu, trenēties var arī privātmājas pagalmā. Plašu "Norica" ieroču klāstu piedāvā veikals "Huberts". "Norica" ir Spānijā bāzēts pneimatisko garstobra un īsstobra ieroču, munīcijas un šaušanas aksesuāru ražotājs.

Norica pneimatiskie ieroči

Līdz šim reālos apstākļos ir izdevies notestēt Norica Spider GRS modeli, kas sevi pierādīja kā labi piemērotu treniņiem mājas apstākļos. Šis līdzīgi kā arī modeļi Phanthom, Vertex, Thor un citi darbojas ar GRS jeb gāzes cilindra sistēmu. Proti, atšķirībā no ierastās atsperes sistēmas, GRS šāvienam nepieciešamo enerģiju rada no mehānismā saspiesta un strauji atbrīvota gaisa. Tam ir vairākas priekšrocības – šāviena brīdī ir mazāka sajūtamā stobra vibrācija, mehānisma uzvilkšana fiziski ir vieglāka un ieroci uz ilgāku laiku var atstāt atvāztā, uzvilktā stāvoklī, neuztraucoties, ka tiks bojāta atspere. Taču klasisku vērtību piekritējiem atradīsies arī atsperu modeļi – Viper, Atlantic, Black Eagle un citi.

Visi ieroči pieejami .177 kalibrā (4,5 milimetri) un jaudas ziņā nepārsniedz 12 džoulus. Laides materiāls un krāsojums atšķiras atkarībā no modeļa, vairākumam tā ir sintētiska, bet ir arī koka varianti. 

Laides vaidziņa izvirzījums gan labajā, gan kreisajā pusē. Kreiļi novērtēs!

Laidei ir vaidziņa izvirzījums, kas atrodas gan labajā, gan kreisajā pusē. Ieročiem ir optiskās šķiedras tēmēkļi, kas ir labi ieraugāmi dažādos gaismas apstākļos. Turklāt, zinot, ka priekšējais tēmēklis jeb grauds šāvēja neuzmanības dēļ reizēm tiek salauzts, ražotājs tam apkārt ir izveidojis metāla aizsarglociņu. 

Parasti priekšējā tēmēkļa aizsarglociņš ir no plastmasas, bet "Norica" to izstrādājusi no metāla.

Uz stobra ir 11 milimetru sliede, uz kuras, piemeklējot atbilstošus kronšteinus, var uzmontēt arī optisko tēmēkli. 

Drošinātāja slēdzis ir apakšpusē blakus sprūda mēlītei.

Lai izvairītos no neparedzēta šāviena riska, ieročiem ir automātisks drošinātājs, kas aktivizējas, līdzko aizslēgs tiek aizvērts. Tas atrodas blakus sprūda mēlītei. Tiesa, ja drošinātāja noņemšana ikreiz pirms šāviena nav ierasta prakse, var gadīties par to aizmirst.

Norica mērķi

"Norica" mērķis.

Tāpat Norica piedāvā arī līmējamus šaušanas mērķīšus. Ar ko tie atšķiras no ierastajiem papīra mērķiem? Pirmkārt, tie ir uzdrukāti uz līmplēves un tos var pie vajadzīgās virsmas pielīmēt. Otrkārt, trāpot šajā mērķī, ap trāpījuma vietu izveidojas koša robežlīnija, kuru var ieraudzīt arī no attāluma. Treškārt, katram mērķim sānos ir jau sagatavotas līmlapiņas, ko var uzlīmēt uz trāpījuma vietām. Varbūt sīkums, bet noderīgi!

Ieroča lukturis Armytek Predator Pro

 Lukturis "Armytek Predator Pro".
Komplektā pieejama arī tālvadības pults.

No paaugstinājuma diennakts tumšajā laikā, izmantojot mākslīgo gaismas avotu, drīkst medīt lapsas, jenotsuņus un mežacūkas. Reizēm atbilstoša, ērti pie stobra fiksējama luktura un kronšteina piemeklēšana mēdz būt sarežģīts uzdevums. Ražotājs Armytek ir izstrādājis luktura komplektu, kurā ietilpst viss, kas nepieciešams: lukturis ar 1500 lūmenu gaismas spilgtumu, magnētisks kronšteins, gaismas krāsas filtri, tālvadības pults un citi aksesuāri. Kronšteinā lukturis stiprināms bez skrūvēm, kas padara lietošanu ērtāku. Tas darbojas ar lādējamu bateriju, un ir arī maināmi spilgtuma režīmi. Viss komplekts vienkopus glabājas cietā koferī.

Binoklis Bushnell Fushion X Black 10x42

Binoklis "Bushnell Fushion X Black 10x42". Tālmēra vadība notiek ar divām pogām. Viena ir paredzēta ieslēgšanai, otra iestatījumu regulēšanai. Specifikācijas Attēla palielinājums: 10 x Objektīva lēcas: 42 mm Minimālais fokusa attālums: 6,4 m Svars: 992 g Piedāvā: veikals Huberts

Kādreiz binoklis ar tālmēru bija reta, teju nesasniedzama greznība, toties tagad ražotāji jau ir parūpējušies par dažādiem modeļiem, cenu kategorijām, lai katram būtu iespēja piemeklēt savām iespējām atbilstošāko variantu. ASV izveidotais Bushnell zīmols nav svešs arī Latvijas medniekiem, tas piedāvā dažādas optiskās ierīces, tostarp binokļus. Modeļa Fushion X Black raksturīgākā iezīme noteikti ir tālummērs. Kā norāda ražotājs, brieža izmēra objektu tas spēs nolasīt līdz apmēram 640 metriem, lielāku objektu, piemēram, koku, līdz 820 metriem, savukārt dažādus lielizmēra gaismu atstarojošus objektus – pat līdz 1600 metru distancei. Tālmēra regulēšanai paredzētas divas pogas, kas atrodas binokļa augšpusē un ir ērti aizsniedzamas. Viena paredzēta ieslēgšanai, otra – iestatījumu maiņai. Lai tālummērījumi būtu saskatāmi dažādos gaismas apstākļos, ierīce pati automātiski maina rādījumu krāsu, proti, uz gaiša fona rādījumi ir melni, bet uz tumša fona sarkani. Tāpat tālmērs rēķina attālumu, ņemot vērā mērījuma leņķi attiecībā pret zemi. Tas nozīmē, ka, medījot no paaugstinājuma, izdosies iegūt patieso attālumu līdz dzīvniekam, nevis mērījumu pa iedomāto hipotenūzu. Binoklim ir jumta tipa prizma, desmit reižu attēla palielinājums un 42 milimetru objektīva lēcas, kas no ārpuses pārklātas ar īpašu EXO pārklājumu, kas atgrūž mitrumu, putekļus un netīrumus. Korpusam ir IPX7 mitrumaizsardzības līmenis, tātad lietus tam nekaitēs.

Nažu komplekti un asināmie no AccuSharp

Četri dažāda izmēra filejas naži, kas paredzēti zivīm.

Kompakts, ērti pārvadājams nažu komplekts noder gan automašīnā, gan arī medniekmājā. Ražotājs AccuSharp radies ASV un piedāvā ne vien dažādus nažus, multitūļus, bet arī asināmos. Naži pieejami gan atsevišķi, gan arī ērti pārvadājamos komplektos kopā ar somu un asināmo.

Medībām paredzētais komplekts.

Otrs komplekts drīzāk noderēs medniekiem. Tajā ietilpst trīs dažādas formas naži ar oranžiem spaliem, lai tos nebūtu tik viegli pazaudēt, kā arī asināmais un pieres lukturītis ar visām baterijām. Viens nazis ir universāls, derēs gaļas sadales procesā, otrs paredzēts vēdera dobuma atvēršanai tā, lai netiktu bojāti iekšējie orgāni, savukārt trešais ir skalpeļveida un paredzēts smalkākiem, precīzākiem apstrādes darbiem. Visi naži ražoti no 420 nerūsējošā tērauda.

"AccuSharp Deluxe Tri-Stone" asināšanas iekārta ar trīs akmeņiem.

Medniekmājā noderīgs rīks varētu būt arī asmeņu asināšanas sistēma. Tā sastāv no neslīdošas gumijotas pamatnes, kurā iestiprināti trīs rotējoši asināšanas akmeņi. Viens ar dimanta virsmu rupjākai asināšanai, otrs alumīnija oksīda, bet trešais no keramikas. Komplektā pieejams arī rīks, kas asināšanas laikā palīdz saglabāt nemainīgu asmens leņķi.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.