Pirms diviem gadiem no vecākiem saņēmu dāvanā nekustamo īpašumu un neiekļāvu to gada ienākumu deklarācijā, jo nezināju, ka tas jādara. Kā to šobrīd risināt? Jautā Līga Pierīgā.

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) paskaidro – ja gada laikā neapliekamie ienākumi, to skaitā no vecākiem dāvinājumā saņemto dāvanu vērtība pārsniedz 10 000 eiro, dāvanas saņēmējs deklarē dāvanu summu savā gada ienākumu deklarācijā kā neapliekamos ienākumus pēctaksācijas gadā – no 1. marta līdz 1. jūnijam, bet, ja gada ienākumi pārsniedz 78 100 eiro, – no 1. aprīļa līdz 1. jūlijam.

Vienlaikus dienestā pauž, ka 

gada ienākumu deklarāciju var precizēt trīs gadus. 

Tādējādi, ja gada ienākumu deklarācijā nav norādīts vecāku dāvinājums (nekustamais īpašums) un gada laikā neapliekamie ienākumi, to skaitā dāvanā saņemtais nekustamais īpašums, pārsniedz 10 000 eiro taksācijas gadā, tad VID elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) jāiesniedz gada ienākumu deklarācijas precizējums. 

Saņemtais dāvinājums jānorāda gada ienākumu deklarācijas D1 pielikumā ar ienākumu kodu 22 – citi ar nodokli neapliekamie ienākumi.

VID tīmekļvietnes sadaļā Gada ienākumu deklarācija ir pieejama videopamācība, semināra ieraksts un citi informatīvie materiāli.

Gada ienākumu deklarāciju iespējams precizēt trīs gadus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.