Vai varu apstrīdēt īpašuma kadastrālo vērtību, ja man tā šķiet nekorekta? Jautā Valentīna G.

Valsts zemes dienestā (VZD) informē – kadastrālās vērtības aprēķins sastāv no diviem būtiskiem komponentiem: vērtību bāzes un Kadastrā reģistrētiem objekta datiem. 

Kadastrālo vērtību bāzi apstiprina Ministru kabinets reizi četros gados. Pirms sagatavotais noteikumu projekts par kadastrālo vērtību bāzi tiek virzīts apstiprināšanai, VZD savā tīmekļvietnē nopublicē sabiedrībai sagatavoto kadastrālās vērtību bāzes noteikumu projektu ar projektētajām kadastrālajām vērtībām visiem īpašumiem. 

Jebkurš interesents ar tām var brīvi iepazīties un noteiktā laika periodā sniegt viedokli.

Ja tiek saņemti argumentēti un pamatoti iebildumi, VZD noteikumu projektā par kadastrālo vērtību bāzi ievieš korekcijas. Precizētais noteikumu projekts tikai pēc tam tiek virzīts tālāk apstiprināšanai Ministru kabinetā. Pēc noteikumu projekta apstiprināšanas Ministru kabinetā pašu kadastrālo vērtību bāzi vairs nav iespējams mainīt līdz nākamās kadastrālo vērtību bāzes apstiprināšanai.

Īpašniekiem ir tiesības jebkurā laikā aktualizēt datus par saviem nekustamā īpašuma objektiem Kadastrā, rezultātā kadastrālā vērtība tiek pārrēķināta atbilstīgi aktualizētajiem datiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.