Visu ziemu mežā vari dabūt skujas. Tās var lietot pa šķipsniņai pie tējas. Vai, samaļot blenderī ar ūdeni svaigas un nokāšot. Tādu svaigo skujūdeni var papildināt ar dažādiem citiem veselīgiem labumiem – ogām, citronu, ingveru u. c. Vari taisīt dažādus oksimelus: medus, labs ābolu etiķis un piedevas (skujas, augļi, ogas, garšaugi).
Priežu čiekurus sīrupiem un degvīna uzlējumiem vari ievākt līdz pat brīdim, kad tie kādā siltā un vējainā pavasara dienā vērsies vaļā sējai. Nebaidies, ar veciem čiekuriem nesajauksi. Tie ir dzīvi, zaļganbrūni, cieši noslēgtām zvīņām. Ienesti siltā telpā, tie atveras, un sēklas birst ārā. Bet šādam izžāvētam čiekuriņam ir niķis atkal aizvērties, nonākot ūdenī vai degvīnā. Skats jau interesants, var bērniem parādīt. Bet, lai izdabūtu vairāk dziednieciskā labuma, tomēr to čiekuru pirms gatavošanas kaut kā jāsagriež vai “jāsaklopē”.
No vētras nolauztiem zariem un kokiem vari ievākt priežu pumpurus. No augošiem kociņiem gan ne!
Jau februāra siltākās dienās sāk mosties lazdas – vari ievākt pavērties sākušas skaras. Tās ir pilnas putekšņiem. Būs papildu dabiskie vitamīni un minerālvielas, patiks arī sirsniņai un asinsvadiem.
PAR ŽURNĀLU "SPĪGANA"
"Spīgana" ir vienīgais ezoteriskas ievirzes žurnāls Latvijā, ko veido nevis žurnālisti, bet nozares praktiķi, daloties ar savām zināšanām, pieredzi un dzīvē pārbaudītiem ieteikumiem. Kopš iznākšanas sākuma (2020. gada februāra) "Spīgana" iepazīstina ar dažādām ezoterikas nozarēm – alternatīvās veselības praksēm, senajām zināšanām un šajā gadsimtā izveidotām sistēmām, kas rūpējas par cilvēka fizisko un garīgo veselumu, sava potenciāla un dvēseles uzdevuma apjautu.
Abonē žurnālu šeit.