Nesen starptautiskas zinātniskās konferences “Ūdens šķīdumu fizika” dalībnieki nākuši klajā ar paziņojumu, ka, visdrīzāk, dabā reāli neeksistē ūdens tajā tīrajā veidā, kā pieņemts uzskatīt.

Reklāma

Parasti par ūdeni dēvē ūdens šķīdumu, kas neesot gluži korekti, jo, raugoties no ķīmijas aspekta, ūdens kā šķidrums nevar izpausties kā vienādu H2O molekulu komplekts.

Tādējādi sanāk, ka patiesībā mēs par ūdeni esam uzskatījuši nevis patiešām ūdeni, bet gan, visdrīzāk, vielu, kas izveidojusies atšķaidīšanas procesā, jo pat maksimāli attīrītā ūdenī allaž būs dabiskie piemaisījumi (izšķīdušo atmosfēras gāzu molekulas un aktīvas skābekļa formas) pietiekami zemās, bet galīgās koncentrācijās. Pētnieki skaidrojuši, ka to ietekmējusi magnētiskā lauka indukcija un turbulences sajaukšanās vibrācijas iedarbībā.

Protams, šāds maksimāli negaidīts visnotaļ respektabla zinātniskā foruma paziņojums raisa daudz dažādu papildu jautājumu, lai gan jau esot skaidrs, ka zinātniekiem nebūšot īpaši lielu grūtību ar pārliecinošu faktu piemeklēšanu savas jaunās teorijas pamatojumam.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.