Ielūkojamies Mēness kalendārā. Kādiem dārza darbiem laiks labvēlīgs – kad stādīt, kad ravēt, kad ražu vākt? Bet kad dārzu labāk netraucēt?

13.05. (līdz pusdienai). Ziedu diena. Sēj un stāda vasaras puķes, to skaitā gladiolas, dālijas, kannas, begonijas. Dala un pārstāda ziemcietes, pastāvīgā vietā košumkrūmus no konteineriem. Sēj nektāraugus. Pārstāda ziedošos telpaugus. Vāc tējām pavasara ziedus. Pļauj zālienus.

13. (no pusdienas)– 14.05. Lapu dienas. Sēj lapu dārzeņus un zālājus. Stāda kāpostus, puravus, sīpolus lokiem. Dala, pārstāda un stāda hostas, dekoratīvās stiebrzāles un citus krāšņumaugus, kā arī kokus un krūmus no konteineriem. Pārstāda telpaugus. Laista.

15.–17.05. Augļu dienas. Sēj gurķus, kabačus, ķirbjus, zirņus, pupas un pupiņas, vasarāju labības. Stāda zemenes un augļukokus no konteineriem, siltumnīcās tomātus, papriku, baklažānus, gurķus.

18.– 19.05. (līdz pēcpusdienai), 20.05. Sakņu dienas. Apstrādā un mēslo augsni. Stāda kartupeļus, sīpolus, vasaras ķiplokus, topinambūrus, sakņu selerijas. Sēj bietes, burkānus, redīsus, kāļus, rāceņus, turnepšus.

19.05. (pēcpusdiena). Nelabvēlīga diena. Ravē un rušina, lai ierobežotu nezāles. Pļauj nezāles.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.