Pavasaris ir tāds, ka jābūt gatavam uz visu. Pretsalnu drošībai gurķītim labi derēs bruņuveste pret nelabvēlīgajiem laika apstākļiem.

Reklāma

Pieclitru plastmasas pudelei nogriež apakšu un uztupina gurķa stādam. 

Pudeles sānos ieteicams izdurt caurumus un namiņu piefiksēt ar garu naglu vai stieples cemmīti, 

lai vēji nenopūš augu mazulim micīti. Šādas pudeļu siltumnīcas sevišķi labi noder, ja gurķus, kabačus vai citus siltummīļus sēj tieši uz lauka, dobē.


Kad stādam kļūst pārāk šauri, sargājošo kupolu noņem.


Šādā mikroklimatā sēklas sadīgs straujāk, stāds labāk attīstīsies. Pa dienu burkai vāciņu noņem. Taču vakarā, kad kļūst vēss, vāciņus uzliek atpakaļ. Ja tuvojas salnas, šādus gurķubērnus viegli piesegt ar agrotīkla vai pat kādu drānas gabalu. 

Kad stādam namiņā kļūst pārāk šauri, sargājošo kupolu noņem.


Tagad uzlikšanai uz augsnes, kur iesētas sēklas, labi derēs arī populārākā pusotra litra pudele. Tā pasargās pirmās uzdīgušās lapiņas līdz brīdim, kad salnu periods būs beidzies un stādu varēs laist brīvībā. 


Plastmasas pudeles noder arī tam, lai nepiemirstos, kur dobju galos iesētas, piemēram, saulespuķes, kukurūza. Pat atdalīts puķu cers ieaugsies labāk šādā mikroklimatā.


Laistot pudeles nevajag noņemt, jo ūdeni augiem uzlej caur pudeles kakliņu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.