Rokas pulkstenis parādījās pēc tam, kad 15. gadsimtā izgudroja gaitas atsperi. 1868. gadā uzņēmums "Patek Philippe" izveidoja pulksteni ar aproci, ko uzskatīja par juvelierizstrādājumu, un tas bija domāts sievietēm. Vīriešiem tas skaitījās necienīgs izstrādājums.

Reklāma

Taču 1904. gadā aviators Alberto Santoss-Dimons palūdza savu draugu Kartjē izgatavot viņam īpašu pulksteni lidojumiem. Tā radās Cartier modelis Santos, kas ir pirmais vīriešu rokas pulkstenis, un tas izrādījās ļoti sekmīgs. Pirmā pasaules kara laikā rokas pulksteņi jau plaši nomainīja kabatas pulksteņus un kļuva ļoti populāri tieši virsnieku aprindās.

Kopš pulkstenis kļuva par ierīci, ko izmanto arī darba laikā, kļuva nepieciešams izstrādāt modeli valkāšanai uz kreisās rokas, jo lielākā daļa cilvēku visus darbus tomēr veic ar labo roku – tā varēja izvairīties no pulksteņa sabojāšanas. Turklāt rokas pulksteņus vajadzēja uzvilkt, bet uzvelkamā mehānisma galviņa atradās labajā pusē. Protams, ne jau visi cilvēki šajā pasaulē zina to, kas ir īsts darbs, taču pulksteņus vienalga valkā, un tieši uz kreisās rokas. Tas vienkārši kļuvis par jaunu tradīciju. Lai gan mūsdienās nav tādas īpašas “pareizās” pulksteņa rokas – mūsdienu pulksteņi vairs nav jāuzvelk, tāpēc tos var valkāt vienalga uz kuras rokas, neņemot vērā vēstures aspektus un tradīcijas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.