Pētnieki esot rūpīgi saskaitījuši, ka uz Zemes vīrusu jeb tātad visizplatītāko un vissenāko dzīvības formu pārstāvju esot prātam teju vai neaptveramā daudzumā – 10 trīsdesmitdevītajā pakāpē šādu mikroorganismu. Līdz ar to var pieņemt, ka to ir pat vairāk nekā zvaigžņu izpētītajā Visumā.

Reklāma

Ja no visiem uz Zemes esošajiem vīrusiem izveidotu ķēdīti, tā stieptos 100 miljonu gaismas gadu garumā. Ik dienu katru mūsu planētas kvadrātmetru klājot vismaz 800 miljonu šādu mikroorganismu...

Britu Kolumbijas universitātes virusologs Kērtiss Satls paudis, ka aptuveni pirms 20 gadiem pētnieki sākuši atklāt ģenētiski līdzīgus vīrusus, kas visā pasaulē izmētāti visdažādākajās vietās. Šī ilgdzīvojošo, atmosfērā ceļojošo vīrusu priekšrocība, iespējams, izskaidro pētnieku atradumus – vīrusi no viena kontinenta uz citu pārceļojot atmosfērā.

Noskaidrots, ka katru dienu no Zemes virsmas “paceļas” triljoni vīrusu, turklāt tālāk atmosfērā tie pakļauti pārceļošanai lielos attālumos. Turklāt liels to daudzums pārnēsā signatūras, kas nozīmē to, ka tie cēlušies gaisā ar jūras tvaiku palīdzību. Tie ir spējīgi pieķerties baktērijām un nelielām organiskajām daļiņām, kas dod šo iespēju pārvietoties atmosfērā lielos attālumos.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.