Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina vēl līdz jūlijam veikt putnu balsu audioierakstus 5 minūšu garumā, sevišķi attālākās vietās Latvijā.

Reklāma

Veicot ierakstu jāievēro:

  • klusums – ieteicams ierakstam izvēlēties vietu, kur ir maz cilvēka radīto trokšņu un dabas skaņu (vējš, ūdens šalkoņa u.c.), bet kur labāk sadzirdami paši putni,
  • vieta – vislabākās ir vietas, kur robežojas vismaz divi biotopi, piemēram, mežmala (mežs un pļava), viensēta (viensēta un lauks), niedrājs pie ezera (ezers un lauks/mežs). Jāizvairās no vietas, kur ļoti skaļi dzied viens putns, bet citus vairs nevar dzirdēt,
  • koordinātas – noteikti jānorāda precīzs punkts kartē (piemēram, koordinātas) vai precīza adrese, kur ieraksts veikts, lai tam būtu vērtība ornitologu darbā,
  • laiks – jāpiefiksē un jānorāda precīzs datums un diennakts laiks, kad noticis ieraksts. Tam jābūt aptuveni 5 minūšu garumā.

Audioieraksti līdz šā gada 30. jūnijam jānosūta uz e-pastu: atlants@lob.lv, vēstules tēmas laukā norādot Audiopiecminūte. Vienā vietā ierakstu iespējams atkārtot ne agrāk kā pēc 2 nedēļām. 

Vērtīgākie putnu balsu ieraksti ir pirmajās četrās stundās pēc saullēkta vai divās stundās pirms saulrieta. Iesūtītie ieraksti būs vērtīgi dati topošajam 3. Latvijas ligzdojošo putnu atlantam.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.