Otrdienas rītā sarīkotajā Krievijas raķešu apšaudē vairākos Ukrainas reģionos nogalināti vismaz 18 cilvēki, bet 130 ievainoti, paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Zelenskis sacīja, ka apšaudē nodarīti bojājumi vairāk nekā 200 objektiem, un brīdināja, ka bojāgājušo skaits var pieaugt, jo vēl turpinās glābšanas darbi, sevišķi Harkivā, kur tiek pārmeklētas augstceltnes drupas.

"(..) par krievu triecienu no rīta. Gandrīz 40 dažādu tipu raķetes - kārtējais kombinētais trieciens, lai mēģinātu apiet mūsu pretgaisa aizsardzības sistēmu. Ievērojamu daļu raķešu izdevās notriekt. 

Diemžēl, ir trāpījumi. Ir bojāti vairāk nekā 200 objektu - tai skaitā 139 mājas. (..) 130 cilvēki ir ievainoti vai traumēti; viņiem visiem tiek sniegta nepieciešamā palīdzība. Diemžēl, 18 cilvēki gājuši bojā," 

sacīja 

Volodimirs Zelenskis.

.  

 

Tikai Harkivā nogalināti septiņi, bet ievainoti vairāk nekā 50 cilvēki.

Dņipropetrovskas apgabalā Pavlohradā nogalināta kāda sieviete, bet viens cilvēks ir ievainots.

Kijivā vairāk nekā 20 cilvēki guvuši ievainojumus. Sākotnēji tika ziņots, ka arī galvaspilsētā gājusi bojā kāda sieviete, taču vēlāk izrādījās, ka viņa ir dzīva un nogādāta slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā.

Kijivas apgabalā postījumi nodarīti divām daudzstāvu ēkām, privātmājai, saimnieciskām būvēm un automobiļiem. Cietuši trīs cilvēki.

Raķetes trieciena rezultātā Svjatošinskas rajonā reģistrēta stāvvietā esošo automašīnu aizdegšanās.

Krievijas armija uzbruka Kijivai, izmantojot spārnoto raķešu un ballistisko raķešu kombināciju, pavēstīja kara administrācijas preses pārstāvis Mikola Šamanovs.

"Ir zināms, ka galvaspilsētai tika uzbrukts ar kombinētu triecienu. Vispirms no Kaspijas jūras apgabala tika izšautas spārnotās raķetes H-101, H-555, un pēc tam, visdrīzāk, ballistiskās. Visticamāk, tie bija "Iskander"," pavēstīja Šamanovs.

Uz Kijivu tika izšautas 20 raķetes, tās visas tika notriektas. Ukrainas armijas virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs pavēstīja, ka kopumā fiksēts 41 ienaidnieka gaisa uzbrukuma līdzeklis, 21 raķete tika notriekta.

Svjatošinas rajonā aizdegušās novietotas automašīnas un nodarīti postījumi dzīvojamai ēkai. Kijevas mērs Vitālijs Kļičko paziņoja, ka ārkārtas dienesti strādā Solomenskas rajonā. Tur vienai daudzīvokļu mājai sprādzienā izsisti logi, kā arī aizdegušies vairāki dzīvokļi.

Par vairākiem sprādzieniem ziņots arī no Šostkas pilsētas Sumu apgabalā.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 378 660

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz trešdienas rītam sasnieguši 378 660 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 840 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022.gada 24. februārī krievi zaudējuši 6227 tankus, 11 579 bruņutransportierus, 9008 lielgabalus, 971 daudzlādiņu reaktīvo iekārtu, 659 zenītartilērijas iekārtas, 331 lidmašīnu, 324 helikopterus, 6998 bezpilota lidaparātus, 1822 spārnotās raķetes, 23 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 12 005 automobiļus un autocisternas, kā arī 1416 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.