Oficiālā vizītē Latvijā šodien ieradies Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Oficiālā vizīte sākās pēc plkst.16 ar viņa sagaidīšanas ceremoniju pie Rīgas pils, kam sekoja Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča un Zelenska oficiālais foto un ieraksts viesu grāmatā.

Zelenska vizītes laikā norisināsies Latvijas un Ukrainas delegāciju sarunas, pēc kurām notiks Rinkēviča un Zelenska kopīgā preses konference. Paredzēts, ka preses konferencē Rinkēvičs izziņos jauno Latvijas palīdzības pakotni Ukrainai.

Aptauja

Kāds ir Volodimira Zelenska vizītes mērķis un vēstījums Baltijā?
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs sagaida Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski pie Rīgas pils.

Savukārt plkst.18.05 Zelenskis tiekas ar Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu (ZZS), kam plkst.19.10 sekos tikšanās ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV).

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs sagaida Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski pie Rīgas pils.

Plānots, ka Ukrainas prezidenta vizītes laikā Latvijas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV) un Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba parakstīs līgumu par abu valstu tehnisku un finansiālu sadarbību.

Zelenskis un valsts augstākās amatpersonas iecerējušas pārrunāt Latvijas un Ukrainas divpusējo sadarbību, turpmāko Latvijas un sabiedroto atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju, kā arī jautājumus, kas saistīti ar Ukrainas eiroatlantisko integrāciju.

Šonedēļ Ukrainas prezidents viesojas Baltijas valstīs. Trešdien, 10. janvārī, Zelenskis ieradās iepriekš neizziņotā vizītē Lietuvā, šodien viņš apmeklēja Igauniju un Latviju.

Volodimirs Zelenskis Viļņā.

Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa 8. janvārī paziņoja, ka nākamajos četros gados Igaunija turpinās sniegt Kijivai militāro palīdzību 0,25% apmērā no Igaunijas iekšzemes kopprodukta (IKP). Savukārt līdzšinējās palīdzības apmērs sasniedzis 500 miljonus eiro.

"Igaunijas ieguldījums Ukrainas uzvaras nodrošināšanā nākamajos četros gados būs 0,25% no IKP. Ja katra valsts ieguldīs 0,25%, tas ir tas, kas Ukrainai nepieciešams, lai uzvarētu šajā karā," pēc kārtējās Igaunijas Valsts aizsardzības padomes sēdes pirmdien Kallasa sacīja žurnālistiem, aicinot Eiropas, Ziemeļamerikas un citas valstis sekot Tallinas piemēram.

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.