Krievijas un Ukrainas kara iesaldēšana nav iespējama, jo Krievijas diktators Vladimirs Putins ir plēsējs, kuru neapmierina "saldēti produkti", otrdien Davosā sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Putins par visu vairāk mīl naudu. Jo vairāk miljardu viņš un viņa oligarhi, draugi un līdzzinātāji zaudēs, jo lielāka ir iespējamība, ka viņš nožēlos par šī kara sākšanu," skaidroja prezidents.

Zelenskis atgādināja, ka "pēc 2014. gada bija mēģinājumi iesaldēt karu Donbasā. Bija ļoti ietekmīgi garanti, tādi kā Vācijas kanclere un Francijas prezidents. 

Bet Putins ir dzīvnieks, kuru neapmierina saldēti produkti".

"Ar katru pret agresoru vērstā spiediena mazināšanu klāt tiek likti gadi, likti klāt gadi karam. Bet katra investīcija uzticībā aizstāvim karu padara īsāku, mums ir jādod iespēja atbildēt uz vissvarīgāko jautājumu. Karš beigsies ar taisnīgu un stabilu mieru," rezumēja Zelenskis.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.