Janvārī dzinējmedību sezona jau iet uz beigām, bet var sākties lapsu, mežacūku ziemas medības no tornīša. Vēl turpinās arī briežu medību sezona. Katrs domā labākās metodes, lai, medību tornī ilgāk gaidot, nenosaltu.

Sēžot tornī, ne tikai ir nepatīkami, ja sāk salt, bet arī grūti un citreiz pat neiespējami precīzi raidīt šāvienu, ja pirkstus no aukstuma vairs nemaz nejūti. Šoreiz runa nav par piemērotu vai nepiemērotu apģērbu, bet gan dažiem aksesuāriem, kas var nodrošināt papildu siltumu. Ir testēti sildāmelementi, siltās vestes, sildošās zolītes, bet šoreiz uzmanības centrā nonāca sildošā mufe un sēdeklis, ko principā var pabāzt arī zem džempera. Cik efektīvi ir šādi aksesuāri?

Paklājiņš + bateriju banka. Tā komplektā nenāk.

Katram cilvēkam salšanas slieksnis ir cits – viens stingst no tā vien, ka ierauga sniegu, cits lien āliņģī kā siltā vannā un no tā ķer kaifu. Es esmu no tiem, kam kājas sāk salt, vēl pirms izkāpts no auto, proti, kad stāvu nekustīgi vai sēžu, salt sāk ļoti ātri. Ja kustas, staigā, tad nesalst nekad. Tādēļ medības ziemā uz gaidi biežāk asociējas ar tādu kā sala inkvizīciju, jo ar komfortu ilgāk par divām stundām nav iespējams nosēdēt. Līdz šim tomēr visefektīvākais sildošais aksesuārs ir bijusi tieši veste, bet tā, ko visu laiku lietoju, pagājušās sezonas laikā vienkārši nobeidzās. Tādēļ likās jauki, ka SIA Ieroči atradu divus lieliskus aksesuārus, turklāt par ļoti saprātīgu cenu. Rokas sildoša mufe un sildošs paklājiņš. Cena katram mazliet zem 80 eiro, bateriju banka jāpērk klāt atsevišķi.

Sildošā mufe.
Paklājiņš.

Bateriju banka ir patiesībā ļoti labs risinājums. Viena no pirmajām sildošajām vestēm, ko esmu testējusi, bija ar speciālu akumulatoru, kam bija īpašs lādētājs. Tas vienmēr bija problemātiski, jo akumulatora darbības laiks ir ierobežots, savukārt īpašais lādētājs visu laiku noklīda. Pēdējos gados tiek ražoti sildošie aksesuāri, kurus darbina bateriju banka – principā jebkura. Paņem kādu, kas ir ļoti jaudīga, un siltuma pietiks kaut visai naktij.

Paklājiņam īpaša kabatiņa, kurā ielikt enerģijas avotu. Saslēdz un ieslēdz. Viss notiek. Izmanto jebkuru bateriju banku. Sildīšanas process sākas ļoti ātri.

Tad nu jāsaka, ka gan mufi, gan arī paklājiņu lietot ir pavisam vienkārši. Mufe gan derēs tikai roku sildīšanai, bet to sildošo sēdeklīti var likt uz krēsla, kaut vai mašīnā, ja nav silto sēdekļu, var pabāzt zem jakas, un būs ideāli un silti. Atceries gan, ka tad, ja sēdi tornī un esi ļoti nosalis, sildošie aksesuāri nespēs kārtīgi sasildīt, tad jādodas uz auto un jādzer karsta tēja. Ja apsēdies tornī, sildošos elementus ieslēdz jau laikus, tad atdzišanas procesi notiks daudz lēnāk.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.