Vai kāds normatīvais akts paredz, ka vispārējās izglītības skolai ir pienākums organizēt un pašvaldībai līdzfinansēt audzēkņiem mācību ekskursijas? Vai pašvaldībai ir tiesības atteikt transportu (autobusu) skolēniem mācību ekskursijai ārpus novada robežām? Jautā Līga Pierīgā.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta vecākā eksperte Jana Veinberga skaidro – mācību ekskursija ir viena no mācību organizācijas formām: 

“Tāpat kā līdz šim mācību organizācijas formas, to skaitā mācību ekskursijas, patstāvīgi izvēlas un īsteno izglītības iestāde un tās pedagogi. 

Ja ekskursijas tiek organizētas mācību laikā, tās uzskatāmas par mācību un audzināšanas procesa sastāvdaļu. Ar tām saistītās izmaksas jāsedz no skolas vai tā dibinātāja (vairumā gadījumu pašvaldību) finanšu līdzekļiem. 

Līdz ar to arī transporta nodrošināšanas jautājums mācību ekskursijas norisei jārisina skolai sadarbībā ar tās dibinātāju.”

Tomēr normatīvie akti neuzliek par pienākumu mācību iestādei vai pašvaldībai obligāti organizēt un īstenot šādas mācību ekskursijas 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.