Divarpus gadus Raivis Kronbergs sabija Zemkopības ministrijas (ZM) valsts sekretāra amatā, bet kopš šāgada 12. augusta ir Valsts kancelejas direktors. Viņš uzskata, ka ierēdņu rotēšana ir vēlama un veicināma. Tā ļaujot gan paplašināt redzeslauku, gan celt kompetenču līmeni.
"Ja no tieslietu jomas uzreiz nokļūtu Valsts kancelejas vadītāja amatā, profesionālās izaugsmes ziņā neko jaunu nebūtu guvis. Divi gadi lauksaimniecības sektorā bijuši ļoti vērtīgi," tā R. Kronbergs.
Ko tad Raivim Kronbergam izdevies paveikt kā ZM valsts sekretāram, un kādus darbus, viņaprāt, būtu nekavējoties jāturpina un jāpabeidz viņa pēctecim, bijušajam Lauku atbalsta dienesta (LAD) vadītājam Ģirtam Krūmiņam?
Šobrīd jums droši vien visbiežāk jāatbild uz jautājumu par darbiem, kas, jūsuprāt, prioritāri būtu veicami Valsts kancelejas vadītājam, taču mūsu žurnāla lasītājiem būtu interesantāk uzzināt, kādi darbi palikuši nepaveikti, jums esot valsts sekretāra amatā Zemkopības ministrijā.
Tiešām ir palikuši iesākti un nepabeigti vairāki, manuprāt, labi darbi. Pirmām kārtām būtu jāturpina lauksaimniecības sektorā esošo kontrolējošo iestāžu funkciju apvienošana, lai iespējami samazinātu dažādu inspekciju skaitu saimniecībās. Šobrīd, piemēram, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) brauc pārbaudīt lauksaimniecības dzīvnieku labturību, bet PVD inspektoriem būtu jāspēj pārbaudīt arī, kā veikta dzīvnieku iezīmēšana ar krotālijām, kā tiek veikta pārraudzība utt. Protams, arī inspektoriem slodze ir liela, taču jādomā arī par lauku saimniekiem, pie kuriem ar dažādām pārbaudēm ierodas inspektori teju no desmit kontrolējošiem dienestiem. Samazinot šo kontroļu skaitu, gribam panākt lielāku uzticēšanos valsts pārvaldei un lai lauku saimnieki novērtē valsts pārvaldes pakalpojumu sniegumu.
Bez kontrolēm, kas deleģētas PVD, VAAD, LAD un citiem dienestiem, lauksaimniekus, kuri kā pārtikas produktu ražotāji vēlas iekļūt lielveikalu tīklā, brauc pārbaudīt arī šo lielveikalu inspektori. Un neviens viņiem nevar aizliegt to darīt, jo viņi savukārt rūpējas par saviem klientiem. Tāpēc vietā ir lauksaimnieku jautājums: "Kad tad mums strādāt?" Turklāt dažādās kontroles mēdz pārklāties.