Ceturtdien Valmieras novada dome apstiprināja saistošos noteikumus, ar kuriem Vaidavas ezerā ieviesīs licencēto makšķerēšanu, informē pašvaldības vides komunikācijas projektu vadītāja Elizabete Ločmele.

Reklāma

Licencētā makšķerēšana noteikta visā Vaidavas ezera teritorijā un no tā iztekošās Strīķupes posmā no Vaidavas ezera līdz autoceļa Vaidava-Rubene tiltam.

Ar licencēšanu iecerēts uzlabot Vaidavas ezera zivsaimnieciskās apsaimniekošanas efektivitāti, kā arī iegūt regulārus datus no makšķernieku lomu atskaitēm par ezerā esošo zivju resursu daudzumu un izmēru. Licencētās makšķerēšanas ieviešana veicinās regulāru zivju krājumu papildināšanu un zivju krājumu racionālu izmantošanu, tiks limitēta vērtīgo zivju sugu ieguve, argumentē pašvaldība.

Bezmaksas licence makšķerēšanai Vaidavas ezerā būs pieejama Vaidavas ezera piekrastes zemju īpašniekiem un bērniem un pusaudžiem līdz 16 gadu vecumam, personām, kas vecākas par 65 gadiem, politiski represētajiem, invalīdiem un personām, kurām piešķirta Latvijas Goda ģimenes apliecība.

Licencētās makšķerēšanas organizēšanu veiks biedrība "Vaidavas ezera pārvalde".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.