Partly cloudy 18.2 °C
S. 14.09
Sanda, Sanija, Sanita, Santa
Miegs.
Miegs.
Foto: Shutterstock

Katru nakti, kad ejam gulēt, mēs dodamies ceļojumā ar savu astrālo ķermeni. Saikne ar fizisko ķermeni paliek, lai mēs jebkurā brīdī varētu atgriezties atpakaļ. Bet ko gan mēs darām miegā, kad guļam? Kurp mēs ceļojam? Tas ir tāpat, kā mēs ceļotu uz kādu jaunu valsti, tikai šī ir Garīgā pasaule. Mūsu dvēseles naktī cenšas sastapt būtnes, kas mūs pavirzītu vēl augstāk šajā Garīgajā pasaulē.

Reklāma
Konsultējusi Māra Meijere, ārste, antropozofās medicīnas praktiķe.

Svarīgākā biogrāfijas daļa

Cilvēkam ir jāguļ septiņas astoņas stundas. Tātad, ja parēķina – trešdaļu sava mūža mēs pavadām miegā! Laiks, ko pavadām guļot, arī ir mūsu biogrāfija. Pat vissvarīgākā tās daļa! Kas tad īsti notiek šajā laikā?

Piedzimstot daļa dvēseles paliek Garīgajā pasaulē – tā ar mums sarunājas astrālajā plānā. Ir arī cilvēki, kuri spēj astrālī staigāt – tie ir 10–20%. Šeit, uz Zemes, piedzimst 15–20% dvēseles. Šo procentu vienā cilvēkā var būt arī vairāk. Tādi ir harismātiskas personības – dižie komponisti, zinātnieki, dzejnieki, mākslinieki. Tieši šādiem cilvēkiem ir visvairāk dvēselisko iezīmju. Bet tādam parastam cilvēkam, kurš dzīvo ne sevišķi tikumisku dzīvi, dvēseliskā iedzimst ļoti maz.

Tādi cilvēki kā, piemēram, Hitlers, ir augstā iesvētības pakāpē, bet dvēseliskā viņos ir ļoti maz. Ja visa viņu dvēsele būtu šeit, pēc dzīves tā aizietu kosmiskajā mēslainē. Tāpēc iedzimst tikai daļa, kuru vēlāk var pārstrādāt – lai vēlāk viņš varētu skatīties, saprast un laboties. Šajā dzīvē tādas dvēseles pārbauda, dodot lielu varu (kā zināms, Hitlers šo pārbaudījumu neizturēja). Un nākamajās dzīvēs tas viss ir jāatstrādā! Tā ir karma.

Ienākot šajā pasaulē, mēs ienākam ar solījumu, kas mums dzīves laikā ir jāizpilda. Mēs, dvēseles, esam devušas šo solījumu piedzimstot, tikai esam to aizmirsušas. Reizēm to neapzinoties, neizpildot, beigās mēs tikai eksistējam šajā pasaulē. Tie, kas savā dzīvē dara to, kas viņiem patīk, kas viņus priecē, – tie šo solījumu neapzinoties pilda vislabāk un visprecīzāk. Cilvēkam ir jādara tas, ko viņš mīl un kas ir saskaņā ar viņa dvēseli. Jāpilda šis dotais solījums pašiem sev un dzīvei!

Miegs.

Tieši astrālais ķermenis ir tas, kas izsauc mums dažādas slimības. Savukārt lielākais dziedinātājs ir mūsu ēteriskais ķermenis. Tieši guļot, kad astrālais ķermenis ceļo, ētera ķermenis dziedina. Dziedinošie spēki ir mūsos – ikkatrā! Un dziedināt mēs sevi varam tikai un vienīgi naktī. Guļot. Miegā mēs nomierināmies, mums rodas jaunas idejas, attīstās radošums.

Tas, ko darām dienas laikā – vedam bērnus uz skolu, dodamies uz darbu, iepērkamies –, ir mazsvarīgi. Mēs strādājam ar sevi miegā! Tas ir mūsu Dieva dzirksts ritms, mūsu gara ritms.

Ceļojums cauri Saules sistēmai

Dienā mēs tik daudz ko piedzīvojam un pārdzīvojam, esam nobijušies par nezināmo... Un miegā mēs šīs problēmas risinām daudz vienkāršāk!

Kad esam apceļojuši planētu sfēras Garīgajā pasaulē, mēs esam mierā ar sevi un mostamies moži un dzīvespriecīgi, ar iniciatīvu. Jo esam atrisinājuši savas problēmas! Varam aizceļot pat līdz inkarnācijai, sastapt, atpazīt vēl kādu dvēseli. Šo visu pozitīvo enerģiju, ko saņemam, mēs ieliekam savā radošumā: cits mākslā, cits – dzejā, vēl kāds cits – žurnālistikā, piemēram. Un mēs jūtamies labi un arī radām šo labsajūtas gaisotni sev apkārt. Atrodoties miegā, Garīgajā pasaulē, tu izej cauri visai Saules sistēmai. Tāpēc pirms aizmigšanas jāpadomā par tām dzīves sfērām, kur tu gribētu kaut ko atrisināt, un tas jāiztēlojas.

Reklāma
Reklāma
Miegs.
  • Mēness sfēra – par pārmaiņām

Pirmais, kur tu nonāc, ir Mēness sfēra. Tā ir vistuvāk Zemei, un tā ir tāda garīga šķīstītava. Mēness sfēra prasa fleksibilitāti – tas ir, kad mums ir jāmainās, bet esam iesūnojuši. Jo Mēness mainās – tas ir gan jauns, gan vecs, gan pilns, gan tukšs. Un mums tāpat – ja kaut kas nav kārtībā, ja neesam ar kaut ko apmierināti, mums ir jāmainās! Jāiet augšup savā garīgajā evolūcijas ceļā.

  • Merkurs – Māra Kūrēja

Merkurs jeb, kā to vēl var dēvēt, Māra Kūrēja, trīs reizes gadā apriņķo Sauli. Merkurs iekur to uguni un sāpes, bailes pārvērš drošībā un veselībā. Ja ir kāda slimība, tad noteikti gulētejot jāpiedomā par šo, ko mēs vēlētos atrisināt, uzlabot, apciemojot Merkuru. Tā ir Merkura enerģija – dziedināt!

  • Venera – mākslinieciskajām dvēselēm

Venera atrodas starp Zemi un Sauli. Tā mīl skaisto. Šeit vienmēr apstājas cilvēka dvēsele. Tas ir zelta griezums, Afrodīte. Mākslinieku, dvēselisko cilvēku pieturvieta.

  • Saule – iniciatīva un mērķtiecība

Saules sfērā nonāk cilvēki, kuri ir ļoti mērķtiecīgi, izrāda iniciatīvu savā dzīvē. Tā ir arī ezoterikas un reliģijas planēta. Kaut gan mūsdienās ar reliģiju īpaši nevajadzētu aizrauties.

  • Marss – strīdniekiem

Marsa cilvēki ir enerģijas pilni, spēj atzīt arī citu spējas. Pie Marsa bieži satiekas tās dvēseles, kas tajā brīdī bija sastrīdējušās dienas dzīvē. Šīs dvēseles naktī izlīgst mieru. Tā tas Garīgajā pasaulē notiek. Tikai jāatceras, ka astrālā ķermeņa ritms ir nedēļa! Atrisināt konfliktu var, bet tas nenotiek tik ātri. Līdz tam ir jānonāk!

Cilvēki, kuriem ir daudz Marsa enerģijas, ir sabiedrības gariņi. Viņi rada patīkamu gaisotni.

  • Jupiters – gudrība

Jupiters ir gudrības planēta. Tā apriņķo Sauli 12 gados. Saka, ka bērniem daļskaitļus var sākt mācīt tikai no 12 gadu vecuma. Mēs grēkojam, sūtot bērnus uz skolu agri, kad viņi vēl nav tam gatavi. Ir izcili zinātnieki, kas sākuši mācīties tieši vēlāk. Mūsdienās ļoti daudz bērnu ir arī hiperaktīvi un nespēj koncentrēties – tas ir arī tāpēc, ka viņiem tiek dota informācija, ko viņi nespēj apstrādāt.

Jupiters ir arī kritizēšanas planēta, ja tā var teikt, bet kritika nekad nav laba! Ja tu kādu kritizē – tātad tu skaud kaut kādā ziņā. Antropozofie mediķi uzskata – lai būtu laba veselība, katru dienu kādam jāpasaka kāds kompliments.

Reklāma
Reklāma
  • Saturns – sirdsapziņa

Saturns ir mūsu sirdsapziņas planēta. Tur mēs jūtam visu ne īpaši labo, ko esam izdarījuši. Ar Saturnu jāstrādā, ja tu sev kaut ko pārmet – par rīcību, vārdiem. Tā ir kā jaunu atziņu meklēšana, palaišana vaļā un dzīvesprieka atgūšana. Jāmācās no bērniem visu uztvert mazliet ar humoru, vieglāk. Ir jāpriecājas par dzīvi! Tad viss atrisinās daudz ātrāk. Saturns apriņķo Sauli vienu reizi ~29 gados, tātad mēs ar to esam ciešā saiknē tikai trīs vai četras reizes mūžā.

Medicīna un miegs

Kā jau tika minēts, dziedinošie spēki ir pašā cilvēkā. Mēs paši varam sevi izārstēt. Protams, nevajadzētu pašiem sev stādīt diagnozes, to labāk izdarīs ārsts – viņš tomēr ir septiņus gadus mācījies, un viņam ir pieredze.

Līdzko mums ir uzstādīta diagnoze, tā puse darba ir padarīta, jo, kad zinām, kas par vainu un kur tieši, varam ar to strādāt.

Visas kaites mums sūta zemapziņa – tās nāk tieši no zemapziņas, un tas nozīmē to, ka kaut ko darām ne gluži tā, kā vajadzētu. Šo varētu sasaistīt arī ar pagātnes neatlaišanu, mēs to nesam sev līdzi garīgi. Tas astrālais akmeņu maiss ir jānomet no pleciem un jāatbrīvo prāts. Mums ar to jāstrādā. Un – jā, darbs ar sevi vienmēr bijis un ir visgrūtākais...

Miegs.

Tas, ka smadzenes ir daudz aktīvākas tieši tad, kad guļam, ir pierādīts dažādos eksperimentos ar encefalogrāfu, mērot smadzeņu frekvences impulsus, – atklāts, ka naktī šo aktīvo rajonu smadzenēs ir daudz vairāk nekā dienas laikā.

Tātad mūsu biogrāfijas svarīgākā daļa ir nakts, nevis diena. Un tas ir jāapzinās. Tikai tad mēs evolucionējam. Mums ir jāizstrādā savs ritms. Bezmiegs šobrīd ir normāla parādība tieši lielpilsētās. Mēs par daudz skrienam, visu gribam saķert un beigās jau tā īsti nesaķeram neko. Senāk, pirms gadiem simt, cilvēkiem tādu problēmu nebija. Viņi nesteidzās. Visa diena bija sadalīta normālā, cilvēcīgā ritmā.

Miegs – visuniversālākās zāles

Ja mēs salīdzinātu, kas ir svarīgāk? Fiziskās aktivitātes, veselīgs uzturs vai miegs? Tikai un vienīgi miegs. Tās ir visuniversālākās zāles. Izgulējies, atpūties cilvēks ir laimīgs cilvēks.

Vissvarīgākā ir tieši ceļošana Garīgajā pasaulē miegā, to dēvē arī par Nakts svētīšanu. Šajā ceļojumā mēs sevi ārstējam.

Miegs.

Reizēm brīnāmies par cilvēkiem, kuri ēd neveselīgu ēdienu, viņu diena nav piepildīta ar fiziskām aktivitātēm, bet viņi tāpat jūtas, izskatās labi. Ir enerģijas pilni. Un kāpēc? Jo viņiem ir kvalitatīvs, pietiekams miegs!

Reklāma
Reklāma

Tas režīms, kāds ir izstrādājies, var atšķirties. Kādam patīk mosties piecos no rīta, bet man varbūt patīk pamosties desmitos un nekur nesteigties. Un mēs jau varam arī vizualizēt to, ko mēs gribētu paveikt. Vai var vingrot domās? Jā!

Ja mēs kaut ko nevaram izdarīt, mums pirms gulētiešanas tas ir jāiztēlojas! Tad astrālais ķermenis pastrādā garīgajā pasaulē un viss notiek. Piemēram, pianists. Mēs varam iztēloties to klavierspēli, to tehniku, kā mēs gribam spēlēt, un to sev tādā veidā ieprogrammējam. Tas viss īstenojas, jo mēs sevi noskaņojam uz šo rezultātu. Motorās kustības naktī tiek pārvietotas uz zemapziņu. Un mēs to vēlāk darām automātiski jeb autopilotā.

Kad cilvēks ir neizgulējies, viņa emocijas ir negatīvas. Viņš ir dusmīgs, īgns. Ķermenis un prāts ir stresā. Jo viņam nav izdevies pilnvērtīgi apceļot šo gara pasauli, atbrīvot astrālo ķermeni no ētera ķermeņa. Šī dziedināšana mums ir nepieciešama katru nakti, lai mēs būtu veseli un laimīgi. Jo reizēm, kad šīs emocijas mūs pārņem, mēs nevaram ietekmēt ne savu rīcību, ne domas.

Kā uzlabot miega kvalitāti un padarīt ceļojumu vieglāku

  • Lai uzlabotu miega kvalitāti, telpā, kur tu guli, jābūt vēsam gaisam,
  • telpai jābūt labi izvēdinātai un tumšai,
  • jābūt labam spilvenam,
  • ķermenim ir jābūt siltumā, izņemot galvu (svarīgi, lai tieši galva atrastos vēsumā, lai smadzeņu vidusdaļa varētu atdzist),
  • jācenšas sevi nomierināt ar siltu tēju, meditatīvu mūziku.
  • Vislabāk ir tad, ja tev ir izstrādāts ritms: ka tu ej gulēt un celies vienmēr vienā laikā. Un, kas ir svarīgi – lai spēj pamosties bez modinātāja!

Bezmiegs un miega bads

Miegs.
  • Cilvēkam ir jau ieprogrammēts dienas ritms – pa dienu mēs esam moži, darbojamies, un naktī mums ir jāguļ, jāatjaunojas un jādziedina sevi. Bezmiegs ir ļoti kaitīgs, arī ja samaina dienu un nakti vietām. Jo mums ir jāguļ, kad laukā ir tumšs, – lai varam atpūsties un sapņot.
  • Miegam ir jābūt pilnvērtīgam, citādi rodas miega traucējumi, uzmanība zūd, un mēs nespējam koncentrēties uz elementārām lietām.

Socializēšanās

Dodoties Garīgajā pasaulē, dvēsele, astrālais ķermenis socializējas ar citiem, jo mēs visi ar visiem esam saistīti. Mēs tur esam sabiedriski. Tas nav kā šajā materiālajā pasaulē: ja esam ekstraverti, daudz pļāpājam un citus ar to reizēm nogurdinām; vai arī – esam intraverti un distancējamies no visa... Zelta vidusceļš šajā dzīvē ir vienkārši justies brīviem, dzirdēt gan sevi, gan arī citus!

Vienmēr ir jādzīvo ar jautājumu, kāpēc mēs esam piedzimuši. Ja mēs esam piedzimuši, tad ar kādu mērķi, kas mums šajā dzīvē jāpiepilda?

Sapņi

Kāpēc mēs bieži vien neatceramies sapņus, ko redzam? Jo mēs sapņojam ar astrālo ķermeni gara pasaulē. Mūsu ētera ķermenis to nav pieredzējis, redzējis ar savām acīm. Tāpēc, pat ja mēs murgojam, mūsu smadzenes neveicina stresa hormona kortizola rašanos.

Tāpēc vēlreiz var uzsvērt, ka mēs ārstējamies tikai un vienīgi naktī, guļot. Arī savu dzīves jēgu meklējam.

Sapņus iesaka pierakstīt uzreiz, kolīdz pamostamies. Citādi mēs tos aizmirsīsim un neatcerēsimies vairs tik detalizēti. Un – šie sapņi var būt kā zīmes!

Miegā mēs liekam savu puzli

Ja pa dienu mūsu astrālais ķermenis ir kā cietumā, iesprostots mūsu ētera ķermenī, tad mums atliek strādāt tikai naktī. Aizejot gulēt, mums ir visi puzles gabaliņi, un no rīta mostoties tā puzle jau ir salikta! Mēs esam pastrādājuši ar sevi, savām emocijām, sajūtām un varam sākt dzīvot jaunu dienu. Un naktī atkal doties garīgā dziedināšanas ceļojumā ar astrālo ķermeni.

Miegs.

Pārbaudīti vingrinājumi produktīvam miegam

Daudziem cilvēkiem ir problēmas ar iemigšanu, protams, jābūt arī piemērotai videi, kas ir labvēlīga kvalitatīvam miegam.

  • No antropozofijas viedokļa, lai iemigtu, ir domās jādara kas tāds, kas nav saistīts ar tavu dzīvi. Kaut kas radošs. Protams, ļoti noder, ja ir bagāta un dzīva iztēle. Piemēram, vari celt templi vai darināt altāri. No vissīkākās detaļas un katru vakaru turpinot. Var arī celt māju – sākt ar vienu stāvu, un pēc divdesmit gadiem būs jau pieci. Tāda liela lauku māja, visiem radiem, draugiem, brālēniem un māsīcām. Nereti, pat esot reālajā dzīvē, mēs kaut ko ieraugām un nodomājam, ka tas taču noderētu mūsu sapņu mājai! Vienkārši nodomājam, jo esam jau tik ļoti saistīti ar šo pirmsmiega ideju, attīstījuši celtniecību savā prātā.
  • Dažreiz mēs domās to darām un nepamanām, kā pēc piecām minūtēm jau esam aizmiguši. Lai to visu izstrādātu, ir nepieciešams aptuveni mēnesis. Jo Mēness ir mūsu ieradumu ritms.
  • Vēl vari izmēģināt Marsa vingrinājumu: vakarā pirms gulētiešanas pārdomā visu, kas ar tevi pa dienu noticis. Bet svarīgi ir to darīt tā kā atpakaļgaitā – no vakara uz dienas sākumu –, hronoloģiski sakārtojot šos notikumus. Jāatceras arī, ka tas jādara bez emocijām, it kā tu skatītos uz sevi no malas.
  • Ja mēs pieminam bezsapņu miegu – tieši šajā miegā mēs trenējam savu atmiņu, lai neslimotu ar prāta slimībām (piemēram, demenci). Slikta atmiņa, aizmāršība arī rodas no tā, ka cilvēks nav kvalitatīvi gulējis.
  • Ja mēs pirms iemigšanas stipri piedomājam pie tā, kas jāatceras, jāiemācās, tad tas sāk īstenoties! No sapņiem miegā tas viss tiek pārvērsts iemaņās no rīta.
  • Ir cilvēki, kuri saka: “Es padomāšu un došu atbildi no rīta.” Un tas arī ir tas vispareizākais. Nakts ir tieši tā, kas dod mums skaidrību, apziņu un atbildes uz visiem jautājumiem!
  • Ja tev kaut kas nesanāk (piemēram, nepadodas kāds mākslas darbs), ir labāk, ja tu aizej gulēt un par to piedomā, bet pozitīvi. Un naktī guļot tu pieslēdzies Veneras spēkiem. Pamosties no rīta, un – tev izdodas pabeigt savu mākslas darbu ar vieglu roku!
Reklāma
Reklāma
Reklāma
NEZINĀMAIS ZINĀMAIS
Reklāma