Zilspuru tuncis ir viens no dārgākajiem okeāna iemītniekiem, cilvēki visā pasaulē ir gatavi maksāt iespaidīgas naudas summas, lai nogaršotu tā gaļu. Pasaulē dārgākais zilspuru tuncis pārdots par 3,1 miljonu ASV dolāru, tādēļ zvejnieki ir gatavi riskēt ar dzīvību, lai iegūtu kāroto lomu. Kuģošana pēc tunzivīm nav vienkārši zveja, tas ir karš, par ko pārliecināties varēsim jaunajā dokumentālajā raidījumā "Mežonīgie tunči".

Reklāma

Dosimies uz Glosteras krastiem Masačūsetsā, kur sekosim līdzi vairākām zvejas laivām un to komandām, kuras cīnās ar Atlantijas okeānu, cenšoties tikt pie vērtīgās tunzivs. Redzēsim, ar kādiem izaicinājumiem saskaras zvejnieki ik dienas – gan nelabvēlīgiem laik­apstākļiem, mehāniskām kļūmēm, gan arī pašu zivju neparedzamo uzvedību. Iepazīsim dažādās makšķerēšanas tehnikas, ar kurām šīs zivis tiek ķertas, tostarp makšķerēšana ar spoli un harpūnu.

Tomēr spriedze pieaugs, ekipāžām cīnoties par līderu saraksta augstāko vietu un iespēju gūt ievērojamu peļņu. Parādīsies personiska sāncensība un alianses.

Ieskatieties komerciālās zvejas bīstamajā pasaulē jaunajā raidījumā "Mežonīgie tunči" darbdienu vakaros pulksten 19 kanālā TV6 un "TV3 Play".

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.