Planetologs Metjū Klements no Kārnegī institūta kopā ar kolēģiem nācis pie secinājuma, ka citplanētieši varētu Zemes iedzīvotājiem par savu esamību signalizēt, veicot planētu pārvietošanu.

Piebilsts, ka pietiekami augstu attīstīta citplanētiešu civilizācija principā varētu būt spējīga no planētām pat veidot atsevišķas saules sistēmas, kā arī mērķtiecīgi bombardēt planētas un to pavadoņus ar asteroīdiem nolūkā mainīt to orbītas. Intervijā izdevumam Inverse Klements paudis, ka tādas darbības varētu paveikt, izmantojot objektu aptuveni vidēja asteroīda lielumā, proti, faktiski atliktu tikai iespēt to novirzīt izvēlētajā kursā, lai ar gravitācijas triecieniem ietekmētu citas planētas, un tad pakāpeniski pārcelt to uz citām orbītām. Katrā ziņā savulaik kaut kas tamlīdzīgs jau esot noticis – pētnieki ir pārliecināti, ka Saules sistēmas gigantiskās planētas pēc savas izveidošanās kaut kad vēlāk ir ievērojami pārvietotas, jo tām nācies neskaitāmas reizes sadurties ar kosmisko atkritumu pārpalikumiem un arī tādiem objektiem, kāds ir, piemēram, Plutons.

Katrā ziņā šāda iespēja itin nemaz neesot attiecināma uz zinātniskās fantastikas jomu. Klements paudis, ka jau tagad viņu rīcībā esot fakti, kas ļauj veikt ļoti nopietnus pieņēmumus par savulaik apzināti veiktiem kāda cita neliela objekta gravitācijas grūdieniem nolūkā novirzīt asteroīdu uz maksimāli tuvāku orbītu, lai tādējādi rastu pieeju derīgo izrakteņu iegūšanai. Klements atzinis: “Jau tagad mēs šādu principu izmantojam nolūkā palaist maksimāli tālās orbītās savus kosmiskos aparātus (ieskaitot to nosūtīšanu ārpus Saules sistēmas). Lai viens vai vairāki asteroīdi varētu pārvietot planētu kādam vajadzīgajā attālumā, kopumā gan vajadzētu vismaz miljonu gadu, kas ir par kārtu vairāk nekā vispār eksistē mūsu suga. Taču tajā gadījumā, ja ir kāda ievērojami augstāk attīstīta civilizācija, iespējams, tā spēj domāt un rīkoties miljonos mērāmu gadu mērogā.”

Lai arī patiešām grūti pat iedomāties, kā to vispār varētu paveikt, pētnieki uzskata, ka, raugoties no viedokļa saistībā ar nepieciešamību pēc tīras enerģijas, jebkura tehnoloģiski augstu attīstīta civilizācija nolūkā izmantot vai nu pietiekami lielu daļu, vai pilnībā visu savas zvaigznes enerģiju kaut ko tamlīdzīgu realitātē iespētu paveikt mazliet vairāk nekā... divu Zemes gadu laikā. Klements teicis: “Jāņem vērā, ka jebkura civilizācija var sevi uzrādīt ar informācijas noraidīšanu tikai salīdzinoši īsā laika periodā. Bet atsevišķas tehnoloģijas var pārdzīvot savus radītājus, piemēram, mūsu pašu radiopārraides kosmosā turpinās izplatīties vēl ilgi pēc tā, kad neviena no mums jau vairs nebūs, bet, piemēram, Lageos pavadoņi (lāzera atstarotāju pāris pietiekami stabilās orbītās 5900 kilometru attālumā virs Zemes) visdrīzāk orbītā paliks ilgāk, nekā pati Zeme vēl būs piemērota dzīvības eksistēšanai.”

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.