Mist 17.6 °C
C. 25.07
Jēkabs, Žaklīna
"Ohmatdet" bērnu slimnīca Kijivā.
"Ohmatdet" bērnu slimnīca Kijivā.
Foto: Volodymyr Zelensky/Telegram

Masīvajā Krievijas raķešu apšaudē Kijivā, Kijivas apgabalā un Dņipropetrovskas apgabalā pirmdien nogalināts vismaz 31 cilvēks, bet 126 guvuši ievainojumus.

Reklāma

Kijivā vairākos galvaspilsētas rajonos nogāzušās raķešu atlūzas, paziņoja Kijivas pilsētas kara administrācijas vadītājs Serhijs Popko. 

Krievija izšāvusi raķetes arī uz citām Ukrainas pilsētām, nodarot postījumus.

Krivijrihā raķešu triecienā gājuši bojā desmit cilvēki un 31 hospitalizēts, no kuriem desmit atrodas smagā stāvoklī.

Pokrovskas pilsētā Doneckas apgabalā nogalināti trīs cilvēki, raķetei trāpot uzņēmumā.

Kijivas pilsētas militārā pārvalde ziņo, ka reģistrētas krītošas atlūzas Dņipro, Solomenskas, Darņickas, Ševčenko, Desņanskas un Holosejevas rajonos, izraisot ugunsgrēkus. Vienā no pilsētas rajoniem trāpīts bērnu slimnīcai, kā rezultātā sagrauts slimnīcas divstāvu korpuss. No gruvešiem izdevies izcelt vienu dzīvu cilvēku.

""Ohmatdet" bērnu slimnīca Kijivā. Viena no nozīmīgākajām slimnīcām ne tikai Ukrainā, bet arī Eiropā. "Ohmatdet" ir izglābusi un atgriezusi veselību tūkstošiem bērnu. Tagad slimnīca ir cietusi Krievijas trieciena rezultātā, zem gruvešiem atrodas cilvēki, precīzs ievainoto un bojāgājušo skaits joprojām nav zināms. Tagad gruvešu novākšanā palīdz visi: ārsti, vienkāršie cilvēki," sociālajos tīklos raksta Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Prezidents uzsvēra, ka "Krievija nevar nezināt, kur lido tās raķetes, un tai ir pilnībā jāatbild par visiem saviem noziegumiem: pret cilvēkiem, pret bērniem, pret cilvēci kopumā. Ir ļoti svarīgi, lai pasaule tagad par to neklusētu un lai visi redzētu, kas ir Krievija, ko tā dara".

Kijivas apkaimē reģistrētas "Kalibr" un "Kinžal" tipa ienaidnieka raķetes.

"Ohmatdet" bērnu slimnīca Kijivā.

"Krievijas teroristi atkal masveidā uzbruka Ukrainai ar raķetēm. Dažādas pilsētas: Kijiva, Dņipro, Krivijriha, Slovjanska, Kramatorska. Vairāk nekā 40 dažāda veida raķetes. Tika bojātas dzīvojamās ēkas, infrastruktūra un bērnu slimnīca," paziņoja Zelenskis.

Pēc viņa teiktā, iesaistīti visi dienesti, lai glābtu pēc iespējas vairāk cilvēku.

"Un visai pasaulei ir jāizmanto visa sava apņēmība, lai beidzot izbeigtu Krievijas triecienus. Putins nes tikai slepkavības. Tikai kopā mēs varam panākt patiesu mieru un drošību," pavēstīja Zelenskis.

Kā pavēstīja iekšlietu ministrs Ihors Klimenko, šorīt notikušo raķešu triecienu rezultātā Ukrainā kopumā ir aptuveni 20 bojāgājušo un 50 ievainoto. "Krievi uzbruka arī Dņipro, Krivijrihai un Doneckas apgabalam. Kopumā rīta Krievijas uzbrukuma Ukrainai rezultātā gājuši bojā aptuveni 20 cilvēki, aptuveni 50 ievainoti," sacīja Klimenko.

Reklāma
Reklāma

Iekšlietu ministrijas vadītājs sacīja, ka okupanti rīta sastrēgumstundās uz pilsētām izšāva "desmitiem raķešu".

"Glābēji, policisti, kinologi, sprādzienu tehniķi, psihologi - visi mūsu dienesti ar inženiertehniskās tehnikas iesaisti strādās nepārtraukti, līdz meklēšanas un glābšanas darbi tiks pabeigti. Mēs jau iekārtojam psiholoģiskās palīdzības centrus, un strādā izmeklētāju komandas, lai fiksētu šos noziegumus. Ikviens, kam nepieciešama palīdzība, var vērsties pie jebkura Iekšlietu ministrijas darbinieka," pavēstīja ministrs.

"Šodien valsts ir izjutusi nevis bailes, bet vēl lielāku niknumu un naidu. Par teroru pret civiliedzīvotājiem un bērniem būs atbilde," piebilda Klimenko.

Ukrainas Harkivas apgabalā mīnas sprādzienā nogalināti pieci cilvēki

Ukrainas Harkivas apgabalā, uzbraucot ar automašīnu uz Krievijas mīnas, gājuši bojā pieci cilvēki, tostarp divi bērni, pirmdien paziņojis Harkivas apgabala kara administrācijas vadītājs Olehs Sinehubovs.

"Automašīna uzbrauca uz ienaidnieka mīnas, nogalinot 53 gadus vecu vīrieti, 64 gadus vecu sievieti, 25 gadus vecu sievieti, piecus gadus vecu zēnu un trīs mēnešus vecu bērnu," sociālajos tīklos paziņoja Sinehubovs.

Krievijas karaspēks 10. maijā sāka ofensīvu Harkivas apgabalā, un Krievija šajā ofensīvā panākusi lielākos teritoriālos ieguvumus Ukrainā kopš 2022. gada beigām.

Tomēr Ukrainas amatpersonas paziņojušas, ka pēdējās nedēļās Krievijas karaspēka virzība uz priekšu ir apstājusies pēc tam, kad Vašingtona daļēji atcēla ierobežojumus ASV dāvāto ieroču izmantošanai, lai uzbruktu mērķiem Krievijas teritorijā.

Ukraiņi notriekuši trīs raķetes

Ukrainas pretgaisa aizsardzības spēki naktī uz pirmdienu notriekuši trīs no sešām krievu raķetēm, paziņojis Ukrainas Gaisa spēku komandieris Mikola Oleščuks.

"Naktī uz 8. jūliju ienaidnieks uzbruka Ukrainai ar četrām raķetēm H-101 no stratēģiskās aviācijas lidmašīnām Tu-95MS (palaišanas zona - Saratovas apgabala gaisa telpa) un divām ballistiskajām raķetēm "Iskander-M" (palaišanas zonas - Kurskas apgabals un Krima)," viņš pirmdienas rītā informēja savā "Telegram" kanālā.

Kaujas darba rezultātā pretgaisa aizsardzība iznīcināja trīs spārnotās raķetes H-101 Žitomiras un Čerkasu apgabalos, pavēstīja Oleščuks.

Aptauja

Kāds ir jūsu biežākais LASI.LV apmeklējuma laiks?

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.
Reklāma
Reklāma
Reklāma
PAR SVARĪGO
Reklāma