"Putns redz pasauli plašāk, cenšos būt brīva, taču tas nav nemaz viegli..." teic Līva, kura atgādina elektronisku putnu.

Rīgā, Elizabetes ielā 2, rit performances un mākslas festivāls "Plūsma", kurā var satikt dažādu mākslas formu un garīgo prakšu pārstāvjus. 

Nepieradinātā LĪva.

Uzrunāju Līvu, kura piesaista uzmanību ar savu tēlu. Spalva pie pieres un ādas kurpes, uz muguras – spārni, kas ir datora klaviatūras detaļa... Auskariem piemērotas radio mikroshēmas... Kā elektronisks putna tēls! 

Cenšos izprast šo nepieradināto kultūru. 

"Putns redz pasauli plašāk, cenšos būt brīva, taču tas nav nemaz viegli..." Viņa īsteno savu projektu "Psihodele", kurā gars saplūst ar mūziku, Līva spēlē bungas, dzied un zīmē. 

Līvai ir tuva zaļā domāšana – apģērbu iegādājas brīvbodēs, pārvietojas ar velosipēdu...Viņai patīkot tieši muzicēšanas brīža maģija, kas rodas, uz vietas improvizējot. 

Psihodēlija – no seno grieķu valodas burtiskā tulkojuma "prāta manifestācija" – ierasti saistāma ar pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem ārzemēs, kur plauka hipiju kultūra. 

Auskari no mikroshēmām.

Mākslās tā ieplūda ar drosmīgiem, tomēr maigiem krāsu un skaņu izvirdumiem, pārkāpjot apziņas robežas un meklējot miera, prieka dārzu toreiz, kad pasauli stindzināja atomsprādziena draudi. Re nu, cik cilvēces prāts īss, atkal esam līdzīgās nojautās.

Somiņa.

Vēl 2. novembra "Mājas Viesī" lasiet:

Numura saruna. Zemessardzes štāba virsnieks, Nacionālo bruņoto spēku majors Jānis Slaidiņš pirms Lāčplēša dienas: par fronti Ukrainā, televīzijā un ļaužu prātos.

Numura temats. Kā saglabāt mieru kara laikā – speciālistu ieteikumi un pieredzes stāsti.

Pasaulē. Krievijas 2024. gada budžets – uz militārām sliedēm.

Aizmirstās mājas. Aizkraukles novadā atdzimst Bites pienotava, Pērses dzirnavas un Bilstiņu muižas klēts un rija.

Ceļojums. Uz Ņujorku, kur iespējams it viss! "Mājas Viesa" žurnāliste Signe Mengote aicina iepazīt valdzinošo megapoli.

Mans mīlulis. Āfrikas pundurezis Frīda ziemas miegu negulēs.

"Mājas Viesis" jaunais numurs.

Abonē žurnālu "Mājas Viesis" šeit.