Itāļu pētnieki paziņojuši, ka viņiem izdevies iegūt preparātu atmiņas atjaunošanai, kam piemīt smadzeņu atjaunināšanas iedarbība.

Reklāma

Pētījuma gaitā tā autori ģenētiski modificēja olbaltumvielu LIMK1, kam piemīt svarīga loma atmiņas nodrošināšanā veselās smadzenēs. Galvenokārt tas vajadzīgs, lai veidotos dendrītu izaugumi, kas pastiprina informācijas noraidīšanu neironu tīklos un kas nepieciešams pareiza apmācības un iegaumēšanas procesa nodrošināšanai.

Speciālisti sakoncentrējās uz mērķi ar preparāta palīdzību regulēt šīs olbaltumvielas aktivitāti. Izvēlētā viela bija rapamicīns, kas stimulēja sinaptisko plastiskumu un sekmēja ievērojamu atmiņas uzlabošanos. Piebilsts, ka jau agrāk novērots – uz šīs vielas bāzes izgatavots preparāts apliecinājis atjaunojošu iedarbību uz smadzenēm. Šis atklājums uzrāda ļoti lielu potenciālu, kas slēpjas jaunajās neirodeģeneratīvo un psihisko traucējumu, piemēram, demences, ārstēšanas metodēs. Plānots, ka turpmāk pētnieki pārbaudīs šīs metodes efektivitāti arī saistībā ar Alcheimera slimību.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.