Ir pamats uzskatīt, ka jau ļoti drīz cilvēka pēcteči savā atmiņā spēs uzglabāt neticami lielāku informācijas apjomu, kā to varam mēs. Evolūcijas gaitā cilvēka spēja atcerēties joprojām turpina pieaugt, un šajā jomā jau tagad fiksēti dažādi rādītāji, kurus var dēvēt par savdabīgiem cilvēka spēju rekordiem. Lūk, daži no tiem.

Reklāma

Dienvidāfrikas politiķis Jans Kristiāns Smetss jau krietnās vecumdienās pilnībā no galvas iemācījies vairāk nekā 5000 grāmatu.

Japānis Hideaki Tomoeri var ar precizitāti līdz 40 000 zīmēm aiz komata nosaukt skaitļa “pī” lielumu.

Turks Mehmeds Ali Halisi akadēmiķu konsīlija klātbūtnē sešu stundu laikā nosaucis 6666 Korāna dzejoļus.

Krievs Valērijs Lavriņenko 100 jebkura skaitļa zīmes iegaumē aptuveni 2,5 minūtēs, 200 zīmes – 3 minūtēs, turklāt vēl var līdz vissmalkākajai detaļai ārēji aprakstīt to cilvēku, kurš viņam devis attiecīgo uzdevumu, kā arī šos skaitļus nosaukt jebkurā kārtībā.

Ķīnietis Gu Jaņliņs no galvas atceras 15 000 Harbinas pilsētas izziņu biroja tālruņa numuru. Tasmānijas salas iemītniece Paula Prentisa atceras 128 603 tālruņa numurus, kā arī katra tā īpašnieka vārdu un uzvārdu un organizācijas nosaukumu.

Kāds Samvels Garibjans spēj atcerēties vismaz 1000 vārdu ar katra tā tulkojumu 10 dažādās pasaules valodās.

Barbara Mūra pilnībā pēc atmiņas spēj izpildīt 1852 dziesmas.

Deivs Ferovs tikai pēc viena acu skatiena spēj ielāgot kārtību, kādā nejauši sajauktas kārtis 52 kāršu kavā.

Futbola kluba biļešu pārdevējs Leopolds Hērds sava darba 12 gadu laikā vēl bez pilnībā visu sava kluba spēļu rezultātiem un dažādām katras spēles niansēm iegaumējis arī katrā spēlē kopējo gūto finanšu ieņēmumu.

Bet par tādu kā absolūto pasaules čempionu iegaumēšanā mēdz dēvēt angli Dominiku O’Braienu, kurš 1994. gadā apliecināja savu spēju vienas stundas laikā iemācīties vismaz 300 svešvalodas vārdu, bet vēl pēc dažām dienām jau itin grodi runāt attiecīgajā valodā. Vienlaikus zināms arī tas, ka viņam kategoriski aizliegts ierasties jebkurā pasaules spēļu namā, lai viņš savu unikālo spēju neliktu lietā, atceroties izgājušās un vēl palikušās kārtis kavā, tādējādi allaž garantēti apspēlējot šķietami neapspēlējamos kazino īpašniekus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.