Pirmais jūdu–romiešu karš uzskatīts par vienu no visnozīmīgākajiem notikumiem senajā vēsturē. Mūsdienu pētnieki joprojām turpina pētīt un analizēt notikumus, kas noveda līdz tam. Un visjaunākās interpretācijas paver skatu uz aizvien šokējošākām detaļām.

Katrā ziņā avotos aprakstītā šā Pirmā jūdu–romiešu kara laikā novērotā aina debesīs ar “kaujas ratiem un bruņotiem karavīriem” rosina ļoti daudz papildu jautājumu. Esot pilnībā iespējams, ka 1. gadsimta vēsturnieki fiksējuši agrīno NLO parādīšanos.

Tits Josefs Flāvijs, kuru vēlāk dēvēja par Romas imperatora Vespasiāna “pravieti”, aprakstījis notikumus, kas raisījuši attiecīgo etnisko konfliktu, un šī cīņa iezīmējusies ar skaidri izteiktu reliģisko neiecietību ar tai sekojošo romiešu iebrukumu Jeruzalemē un tajā esošā dievnama nopostīšanu. Mūsdienu pētnieki apgalvo, ka šā notikuma neparastums liecinot par to, ka tas varēja arī būt kas vairāk par vienkāršu mākoņu figūru veidošanos: savos reliģiskajos svētkos, kad jūdu garīdznieki iegājuši dievnama iekšējā templī, viņi sajutuši trīsas un sadzirdējuši neparastu, skaļu troksni. Un pētnieki pauž, ka Flāvija vēstījums, kas, visdrīzāk, uzrakstīts atbilstoši citu vēsturnieku materiāliem ar atsauci uz “dažādiem aculieciniekiem” visā Jūdejā, bijis par neatpazīstamiem lidojošajiem objektiem debesīs, kurus varēja pietiekami vienkārši izmantot kā sagaidāmo notikumu reliģisko interpretāciju. Turklāt viss liecina, ka bijis pat pārsteidzoši daudz šo seno NLO aculiecinieku.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.