Ķīniešu speciālisti no Uhaņas universitātes radījuši neiedomājami slidenas virsmas atejpodu, kuru praktiski nekādi nav iespējams, teiksim tā, piesārņot, un tā iekšējā virsma paliek ideāli slidena pat pēc rūpīgas izberzēšanas.

Reklāma

Speciālisti ar 3D printeri izdrukājuši šāda atejpoda paraugmodeli, kas realitātē bija desmit reižu mazāks par tradicionālo īsto atejpodu, un tur par galveno slīdmateriālu izmantots plastmasas un hidrofobo smilšgraudiņu maisījums, kas papildus vēl piesūcināts arī ar silikona eļļu. Kad šis modelis bija gatavs, sākās pārbaudes, kuru gaitā izmantoja visdažādāko veidu piesārņotājus, ieskaitot ūdeni, pienu, jogurtu, medu un pat sintētiskās fekālijas. Izrādās, neviens no šāda veida piesārņotājiem nespēja pielipt pie atejpoda iekšējās virsmas. Turklāt tā palika pilnībā slidena pat pēc tā, kad bija vairāk nekā tūkstoti reižu pamatīgi noberzta ar smilšpapīru!

Ķīniešu pētnieki pauduši, ka šis viņu jaunais izstrādājums palīdzēs ievērojami samazināt atejpodos patērējamā ūdens daudzumu. Tostarp zināms, ka mūsdienās pastāv daudz dažādu speciāli atejpodiem paredzēto slideno virsmu veidu, piemēram, teflona klājums un tamlīdzīgi, taču tie visi tomēr ir salīdzinoši mazizturīgi: jo biežāk lieto, jo aizvien mazāk slideni tie kļūst, un rezultātā attiecīgā virsma piesārņojas ātrāk, kā dēļ bieži nākas vispār mainīt visu atejpodu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.