Izrādās, ir kāda asins grupa, kas patlaban piemīt tikai 43 cilvēkiem visā pasaulē. Proti, tā ir asins grupa ar tā dēvētā rēzus faktora nulles vērtību.

Pašam konkrētajam cilvēkam tādas asinis diemžēl esot pat lielā mērā bīstamas, savukārt visiem citiem kaut kas tāds ir tikai glābiņš. Un minētā bīstamība galvenokārt saistīta ar to, ka, piemēram, šādu “zelta” asiņu pārliešanas nepieciešamības gadījumā var rasties ļoti nopietnas problēmas tieši ar vajadzīgā daudzuma šo unikālo asiņu atrašanu. Var pat visnotaļ droši teikt, ka tādā gadījumā palīdzību gaidīt ir pilnībā bezcerīgi, jo atrast kādu no šiem 43 īpatņiem tad būs vairāk nekā neiespējami.

Pirmo reizi šis asiņu tips aprakstīts 1961. gadā, un tad to atklāja kādai Austrālijas iedzīvotājai. Zināms, ka šo asiņu tipu pārmanto iedzimtības kārtā, lai arī vispār to mantot esot pat ļoti sarežģīti, jo cilvēka organisms tam nav piemērots. Tostarp speciālisti pauduši, ka cilvēcei tas nāktu tikai par labu, ja visiem planētas iemītniekiem būtu šīs “zelta” asinis. Tāpēc, ka tās patiešām ir universālas – tās var droši pārliet jebkuras citas asinsgrupas īpašniekam pilnībā neatkarīgi no rēzus rādītāja (85% cilvēku ir pozitīvais, 15% – negatīvais rēzus faktors). Savukārt šo asiņu īpašnieki diemžēl mēdzot bieži sirgt ar anēmiju, jo šīm asinīm raksturīgi ļoti trausli eritrocīti. Tas arī ir apdraudējums, kas šiem 43 cilvēkiem dzīvi padara mēreni sarežģītu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.