Ķīniešu uzņēmums “Betavolt” vēstījis, ka esot izdevies radīt faktiski par “mūžīgu” uzskatāmu kodolbateriju, kas spēj ģenerēt elektroenerģiju nepārtraukti vismaz... 50 gadus.

Reklāma

Uzņēmuma pārstāvji plašsaziņas līdzekļiem pauduši, ka šāds izstrādājums ir miniatūrs modulis 15x15x5 milimetru lielumā, un tajā ietilpst 63 izotopi, rezultātā spējot radīt 100 mikrovatus lielu jaudu un trīs voltu spriegumu. Esot jau zināms, ka 2025. gadā uzņēmums nākšot klajā jau ar viena vata jaudas baterijas paraugu.

Tāpat uzsvērts, ka secīgā moduļu savienošanas gadījumā no tiem iespējams veidot baterijas viedierīcēm, droniem un tamlīdzīgām iekārtām, turklāt šādos gadījumos tās būs spējīgas darboties burtiski gadiem ilgi bez papildu uzlādēšanas. Katrā ziņā šāda baterija esot pilnībā droša un var darboties itin plašā temperatūru diapazonā – no -60 līdz 120 Celsija grādiem. Turklāt pēc sabrukšanas tā pārvēršoties stabilā vara izotopā. Jau pavisam drīz ieplānota šādas baterijas rūpnieciska ražošana.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.