Zināms, ka Zeme ap savu asi griežas ar ātrumu aptuveni 465 metri sekundē jeb vismaz 1600 kilometru stundā. Uzņēmuma "Tech Insider" pētnieku grupa izlēma noskaidrot, kas īsti notiks uz Zemes virsmas tajā gadījumā, ja tā pārstās griezties.

Speciāli šim nolūkam tika izstrādāts datormodelis, kas uzrādīja visnotaļ šausminošas lietas. Piemēram, visi uz Zemes esošie objekti inercē turpinās kustēties ar to pašu ātrumu 465 metri sekundē. Tad virs planētas pacelsies šaušalīga vētra, izraisot gigantiskus cunami viļņus. Un galvenā problēma ir tāda, ka reāla vispārējā apstāšanās uz planētas notiks tikai aptuveni gadu pēc tās griešanās apstāšanās. Aptuveni pusi gada Saule karsēs vienu Zemes pusi, savukārt tikpat ilgi otrā pusē būs nepārejoša tumsa un neticami liels aukstums. Sauszeme pamazām uzsāks “kustību” virzienā uz ekvatoru, bet okeāni trauksies uz poliem. Un pat tajā fantastiskajā gadījumā, ja šajā katastrofā kādam cilvēkam izdosies izdzīvot, viņam vienalga nebūs lemts ilgs mūžs, jo to pārtrauks nežēlīgi jaudīgā Saules radiācija...

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.