Mirkļos, kad cilvēks bez redzama iemesla jūt sliktu noskaņojumu vai sastopas ar neparastām situācijām – plīstoši trauki, negaidītas traumas un tamlīdzīgi –, viņš parasti mēģina to norakstīt uz emociju vai paša iekšējā stāvokļa rēķina. Taču, izrādās, savu vietu atradusi arī kāda savdabīga alternatīvā teorija, kas pauž, ka aiz tādām parādībām patiesībā slēpjas tā dēvētie apziņas parazīti.

Reklāma

Izvirzīts pieņēmums, ka šie parazīti mēģina baroties ar cilvēku negatīvajām emocijām, tie īpaši aktivizējas, atrodot cilvēku atmiņā traumējošus momentus un izraisot bezpalīdzības un izmisuma sajūtu. Rezultātā cilvēki sāk meklēt attaisnojumus savām emocijām un atrod “pierādījumus” pagātnes notikumos. Tādējādi veidojas noslēgtais loks, kur emocijas izplūst no iekšienes, bet pēc tā cilvēki vienkārši paši uzvelkas. 

Turklāt apziņas parazīti var uz laiku pārņemt kontroli par cilvēka ķermeni un nodarīt tam kaitējumu, izraisot atbilstošas emocijas. 

Atsevišķos gadījumos tie var pat novest līdz pašnāvībai. Un domas par pašnāvību var kalpot kā uzskatāma apziņas parazītu uzbrukuma pazīme.

Dažādu jomu pētnieki centušies kopīgiem spēkiem izpētīt šo parādību. Viena no šai tēmai veltītajām grāmatām ir Roberta Brūsa darbs “Psihiskā pašaizsardzība”, un tajā autors vēstī par to, ka cilvēka apziņa ir pakļauta dažādu neredzamu garīgo būtību ietekmei. Brūss piedāvājis divas pieejas šo būtību saprašanai: uzlūkot tās kā blīvus negatīvās enerģijas sabiezējumus vai kā cilvēku zemapziņas izpausmi, vai arī kā pilnībā patstāvīgi eksistējošas saprātīgas domu formas.

Savukārt Kolins Vilsons savā grāmatā “Apziņas parazīti” arī aprakstījis savas sajūtas, kas saistītas ar tiem. Viņš uzsvēris, ka tie cilvēki, kuri nav pazīstami ar šo parādību, var viņam jautāt – vai tad viņš pats redz tos parazītus un tic to gluži noteiktai formai? Taču vienlaikus viņš uz šādiem jautājumiem atbildējis noliedzoši, paskaidrojot, ka ar apziņas parazītiem saistītās sajūtas nav vienotas ar vizuāliem veidoliem, bet gan drīzāk ar vispārējās uztveres un drošības sajūtas izmaiņām.

Mums nākas dzīvot pasaulē, kur ne gluži visi pārdzīvojumi saskatāmi fiziski ar acīm, un lielāko daļu laika cilvēki ir ierobežoti ar trim dimensijām, tāpēc vienkārši nespēj apjēgt citus savas dzīves aspektus. Tādējādi pagaidām vienīgais pētnieku ieteikums ir šāds: sajūtot sevī negatīvas domas vai emocijas, acumirklī jāspēj atcerēties par apziņas parazītu eksistēšanu, jo tas var palīdzēt labāk saprast un kontrolēt savu stāvokli un spert visus vajadzīgos soļus savas apziņas aizsardzībai.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.